Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2021

Pápež vyzýva biskupov k načúvaniu obetiam sexuálneho zneužívania kňazmiPápež František v sobotu vyzval európskych biskupov, aby načúvali obetiamZdieľať
vatican_sex_abuse_29789 fe16f578f7ff4c6bb546c3cc76cc7cb9 676x451 18.9.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v sobotu vyzval európskych biskupov, aby načúvali obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi a aby ich považovali za partnerov v reforme. Varoval pritom, že ak to nedokážu, ohrozí to samotnú budúcnosť cirkvi.


Hlava katolíckej cirkvi sa takto vyjadrila vo videoodkaze stredoeurópskym a východoeurópskym biskupom, ktorí sa budú od nedele v Poľsku zúčastňovať na štvordňovej konferencii o ochrane detí. Podujatie organizuje konferencia biskupov a vatikánska poradná komisia pre ochranu detí.

Cirkev dokáže nájsť cestu k tomu, aby opäť bola považovaná za bezpečné miesto pre tých, ktorí ju potrebujú, len tak, že bude čeliť pravde o tomto krutom správaní a pokorne žiadať o odpustenie od obetí," uviedol pápež František. Hlavne biskupi podľa jeho slov musia ako prví a nie ako poslední načúvať obetiam a musia im slúžiť.

Vo videoodkaze pápež ďalej uviedol, že slova o ľútosti sa musia premeniť na konkrétne činy pri reforme s cieľom predísť zneužívaniu a načúvať obetiam. „Tieto dôležité diskusie sa skutočne dotýkajú budúcnosti cirkvi," uviedla hlava katolíckej cirkvi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež vyzýva biskupov k načúvaniu obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsko-holandské lietadlo sa krátko po štarte v Pekingu muselo vrátiť na letisko
<< predchádzajúci článok
V Stupave zmodernizujú centrálnu mestskú zónu juh

Pápež vyzýva biskupov k načúvaniu obetiam sexuálneho zneužívania kňazmi - diskusné fórum čitateľov