Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. mája 2012

Pavol Frešo sa ospravedlnil Ivete Radičovej za pád vládyPodpredseda SDKÚ-DS Pavol Frešo sa v pondelok ospravedlnil bývalej premiérke a podpredsedníčke strany Ivete Radičovej za pád vlády. Ako povedal v pondelok na tlačovej besede, mrzí ho ...Zdieľať
freso BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – Podpredseda SDKÚ-DS Pavol Frešo sa v pondelok ospravedlnil bývalej premiérke a podpredsedníčke strany Ivete Radičovej za pád vlády.


Ako povedal v pondelok na tlačovej besede, mrzí ho pád Radičovej vlády, chce sa jej ospravedlniť a povedať, že nové vedenie SDKÚ-DS nikdy nepripustí, aby o dôveru prišli pre škandály a kauzy.

Podľa neho najväčšie rezervy má pravica v neschopnosti vládnuť a v kauzách.

SDKÚ-DS pripraví na 17. novembra programovú konferenciu, aby nemala strana len generálnu líniu, ale aj zrozumiteľný program, ktorý chce napĺňať.

„Chceme obhajovať záujmy tých, ktorých sme kedysi opustili, lekárov, učiteľov, majstrov, sestričky, teda strednú vrstvu. Musia vedieť, že sa môžu o nás kedykoľvek oprieť,“ povedal. Frešo avizoval, že SDKÚ-DS podá návrh zákona, ktorý uľahčí živnostníkom život. Vraj sa bude ťažko odmietať aj socialistom. Modrí budú zároveň brániť druhý dôchodkový pilier.

Frešo sa vyjadril aj k odchodu Daniela Lipšica z KDH. „SDKÚ má jasnú víziu. On hovorí, že ju ide len hľadať,“ povedal s tým, že mu ponúka konzultácie o vízii.

Zároveň dodal, že Lipšic je schopný politik, ktorý však ešte dnes nevie, či ide založiť stranu. „Každé nie veľmi zrozumiteľné štiepenie pravej scény ma bolí. Chceme, aby ľudia dostali stredopravú alternatívu,“ dodal.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košičanka s transplantovanou obličkou porodila chlapčeka
<< predchádzajúci článok
Nemecký výrobca podvozkov vstupuje do Tatravagónky

Pavol Frešo sa ospravedlnil Ivete Radičovej za pád vlády - diskusné fórum čitateľov

Frešo sa ospravedlnil Radičovej za pád vlády28.5. 15:58:21