Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. augusta 2007

Penta vydražila majetok spoločnosti BPSPrivate equity skupina Penta vydražila v pondelok majetok spoločnosti Bloomsbury Pacific Slovakia (BPS). Penta tak získala väčšinu majetku slovenského výrobcu keramických obkladov Novoker. "Situácia ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Private equity skupina Penta vydražila v pondelok majetok spoločnosti Bloomsbury Pacific Slovakia (BPS). Penta tak získala väčšinu majetku slovenského výrobcu keramických obkladov Novoker. "Situácia je v podniku veľmi zložitá. Naším cieľom je konsolidácia majetku pod úplne novú spoločnosť," uviedol pre agentúru SITA hovorca Penty Martin Danko, ktorý však nechcel detaily transakcie bližšie komentovať. "O majetok spoločnosti sme prejavili záujem ako jediní," dodal Danko.

Penta chce v spoločnosti Novoker konsolidáciu majetku urobiť do troch mesiacov. "Potom urobíme ďalšie kroky ako oživenie výroby," doplnil Danko. Podľa neho Penta chce potom osloviť väčšinu terajších zamestnancov lučeneckého závodu Novoker, ktorých je v súčasnosti vyše 400. Ako konštatoval Danko, na základe podpísaného memoranda bude na ozdravení firmy Penta spolupracovať s doterajším vlastníkom BPS.

Bloomsbury Pacific Slovakia je akciová spoločnosť, ktorej hlavným predmetom činnosti je výroba keramických obkladov, dlažieb a dekoratívnych predmetov značky Novoker. Zaoberá sa aj ťažbou a úpravou surovín pre keramický priemysel. Väčšinu svojich výrobkov spoločnosť exportuje.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EHSV sa chce zamerať na malé a stredné podniky
<< predchádzajúci článok
Do zrekonštruovaných bytov na Herlianskej sa sťahujú nájomníci