Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2019

PES HRDINA: Policajný pes vystopoval dvoch vlamačov do pohostinstvaPsovod Okresného riaditeľstva PZ z Prievidze práp. Miroslav Hujo spolu so psom Trewisom.Zdieľať
Psovod Okresného riaditeľstva PZ z Prievidze práp. Miroslav Hujo spolu so psom Trewisom. Foto: KR PZ SR
 
Lazany 23. januára (TASR)- Obvineniu z prečinu krádeže v štádiu pokusu a spáchaného formou spolupáchateľstva čelí 21-ročný a 19-ročný muž z okresu Šaľa. V utorok (22.1.) pred 2.00 h sa vlámali do pohostinstva v Lazanoch v okrese Prievidza, informovala v stredu TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.


"Muži sa pokúšali odcudziť peniaze, avšak žiadne nenašli. Potom z pohostinstva ušli. Krátko na to na miesto prišli policajti z Obvodného oddelenia Nitrianske Pravno. Keď zbadali stopy vlámania, tak privolali psovoda aj kriminalistického technika," uviedla Antalová.

Psovod Okresného riaditeľstva Policajného zboru z Prievidze Miroslav Hujo spolu so psom Trewisom - vycvičeným na pachové práce podľa nej začal sledovať pachovú stopu, ktorú zachytil, prešiel cez potok. "Po takmer 1,5 kilometri od miesta vlámania psovod so psom našli dve osoby, ktoré sa už ohrievali pri ohníku. Pes Trewis ich označil vyštekaním," doplnila.
 
Psovod Okresného riaditeľstva PZ z Prievidze práp. Miroslav Hujo spolu so psom Trewisom. Foto: KR PZ SR
 


Osoby v krátkom čase polícia stotožnila, išlo o obvinených mužov. Následne ich policajti obmedzili na osobnej slobode, eskortovali ich na miesto činu a potom k vykonaniu všetkých potrebných procesných úkonov. Poškodenému vznikla škoda 62 eur, nakoľko v pohostinstve nemal žiadnu finančnú hotovosť. "Starší z dvojice bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch Trestným rozkazom Okresného súdu v Galante odsúdený za krádež. Mladší z dvojice bol za priestupok proti majetku postihnutý blokovou pokutou. Za uvedený skutok zákon ukladá trest šesť mesiacov až tri roky," dodala Antalová.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda schválila program zameraný na podporu budovania obrany
<< predchádzajúci článok
David Rath dostane odškodné za to, že ho vodili v putách

PES HRDINA: Policajný pes vystopoval dvoch vlamačov do pohostinstva - diskusné fórum čitateľov