Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júla 2007

Petržalka neplánuje paušálne príspevky pre novorodencovBratislavská mestská časť Petržalka nedáva v súčasnosti paušálne finančné príspevky rodičom pri narodení dieťaťa, o vyplácaní takýchto sociálnych dávok miestna samospráva zatiaľ ani ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) - Bratislavská mestská časť Petržalka nedáva v súčasnosti paušálne finančné príspevky rodičom pri narodení dieťaťa, o vyplácaní takýchto sociálnych dávok miestna samospráva zatiaľ ani neuvažuje. Pre agentúru SITA to uviedol tlačový tajomník petržalského miestneho úradu Ľubomír Andrassy. Podľa neho sa vedenie mestskej časti snaží ísť v sociálnej politike cestou adresnosti. "Finančne pomáhame rodinám, ktoré sú v sociálnej alebo hmotnej núdzi, nechceme dávať peniaze en bloc pre všetkých. Súvisí to aj s tým, že v Petržalke žije omnoho viac ľudí než v iných mestských častiach, kde takéto finančné príspevky poskytujú," povedal Andrassy.

Ako ďalej uviedol, petržalská samospráva poskytuje finančné príspevky vybraným rodinám nielen pri narodení dieťaťa ale aj napríklad pri nástupe do školy či mnohopočetným rodinám. Podľa Andrassyho sa snaží Petržalka pomáhať sociálne slabším rodinám aj organizovaním rôznych detských táborov. "Aj počas tohto leta sme pripravili takéto tábory, tentoraz pre 51 detí. Ide o štyri turnusy, ktoré trvajú 10 až 14 dní a mestská časť na ne vyčlenila z rozpočtu približne 200 000 korún," dodal Andrassy.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Atentátnici z Glasgowa zanechali odkaz na vysvetlenie
<< predchádzajúci článok
Samovražedný atentátnik zabil v Afganistane 5 policajtov