Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

12. júna 2010

Piloti F1 by mali pykať za priestupkyPredstavitelia tímov formuly 1 podporili návrh prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jeana Todta, aby pretekári pykali za svoje priestupky v bežnej ...Zdieľať
jean todt Jean Todt

Foto: SITA/AP

MONTREAL 11. júna (WEBNOVINY) - Predstavitelia tímov formuly 1 podporili návrh prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jeana Todta, aby pretekári pykali za svoje priestupky v bežnej doprave. Podľa Todta by mali piloti formuly 1 hrať dôležitú úlohu pri propagácii bezpečnej jazdy na cestách. Za porušenie pravidiel cestnej premávky by mali dostať trest aj v motoristickom športe. Todtov návrh prišiel po tom, čo Brita Lewisa Hamiltona austrálska polícia obvinila Lewisa Hamiltona z nebezpečnej jazdy pred veľkou cenou v Melbourne. "Úplne s tým súhlasím. Myslím, že by sa to mohlo zaviesť. Jazdci sú vyslancami bezpečnosti na cestách. Všeobecne by nemal byť s týmto pravidlom žiaden problém a každý by ho rešpektoval," povedal šéf Red Bullu Christian Horner.

Principál tímu Renault súhlasí s názorom, že jazdci majú byť zodpovední, nevie si však predstaviť akoby sa trestali. "Neviem, či by bolo vhodné potrestať ich odobraním bodov alebo nejakým trestom v pretekoch. Musia však niesť zodpovednosť," povedal Boullier.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sobotňajší tréning našich bez Kucku a Stocha
<< predchádzajúci článok
Nicolas Lodeiro prvým vylúčeným hráčom na MS

Piloti F1 by mali pykať za priestupky - diskusné fórum čitateľov