12. januára 2010

Po revízii disciplinárky 607 trestných minút

Disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na svojom pondelňajšom zasadnutí revidovala minútové tresty pre hráčov v sobotňajšom zápase medzi Viťazom ...

Hokej

MOSKVA 12. januára (WEBNOVINY) - Disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na svojom pondelňajšom zasadnutí revidovala minútové tresty pre hráčov v sobotňajšom zápase medzi Viťazom Čechov a Avangardom Omsk, ktorý museli rozhodcovia predčasne ukončiť po necelých 4 minútach hry. V spomenutom súboji v priebehu necelej minúty vypuklo niekoľko bitiek, ktoré vyústili do výnimočnej situácie, keď ani jeden zo súperov nemal dostatočný počet hráčov. Podľa pôvodných prepočtov hráči oboch mužstiev nazbierali až 840 trestných minút, no po revízii ich majú spolu už "iba" 607. Z toho domáci Viťaz 306 a hosťujúci Avangard o päť menej. Za Čechov najviac, až 34 trestných minút, inkasovali Zubarev, Megalinskij a Klimenko, za hostí až 49 trestných minút dostal Vlasenkov.

Disciplinárna komisia KHL posudzovala jednotlivé súboje prostredníctvom videomateriálov a výpovedí rozhodcov, inštruktora duelu a zástupcov jednotlivých klubov takmer sedem hodín. Oba kluby potrestala disciplinárka kontumačnými prehrami 0:5. Čechov zároveň dostal varovanie, že prípadný ďalší incident bude preň znamenať vylúčenie z KHL. Okrem toho musí Viťaz zaplatiť pokutu vo výške 4 milióny rubľov (približne 100-tisíc eur), Omsk dostal miliónovú (približne 25-tisíc eur). Šesť hráčov Čechova (Darcy Verot, Brendon Sagdan, Sergej Zuborcev, Rustam Bachridinov, Alexej Litvinenko a Dmitrij Megalinskij) zároveň nesmie nastúpiť na najbližší duel, z Avangardu dostal jednozápasový dištanc iba Dmitrij Vlasenkov. Obaja hlavní tréneri Alexej Jaruškin a Igor Nikitin dostali pokuty 50-tisíc rubľov (približne 1250 eur). Najaktívnejší bitkári Darcy Verot, Brendon Sagdan, Alexander Svitov a Dmitrij Vlasenkov prispejú do pokladnice KHL sumou 150-tisíc rubľov.

Vyše 600 trestných minút v jednom zápase je novým rekordom v ruských súťažiach a pravdepodobne aj vo svete. V Rusku udelili rozhodcovia doteraz najviac trestných minút (378) v zápase Kazane s Čeľabinskom v januári 2007. V NHL rekord drží súboj Ottawy s Philadelphiou z marca 2004 (419 trestných minút).