Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. marca 2012

Pod Krásnou Hôrkou sa stretlo asi 500 prívržencov KotlebuOkolo 500 prívržencov Ľudovej strany – Naše Slovensko sa stretlo dnes popoludní v Krásnohorskom Podhradí , na „súkromnej akcii“ priamo v centre obce. Hoci pôvodne sa ...Zdieľať
kotlebovci navstivili zlate moravce KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE 18. marca (WEBNOVINY) – Okolo 500 prívržencov Ľudovej strany – Naše Slovensko sa stretlo dnes popoludní v Krásnohorskom Podhradí , na „súkromnej akcii“ priamo v centre obce.


Hoci pôvodne sa hovorilo o tom, že zhromaždenie nie je povolené, akcia sa konala na súkromnom pozemku, hneď vedľa obecného úradu v centre obce.

Približne o 15:00 k zhromaždeným prehovoril volebný líder strany Marián Kotleba. Hneď na začiatku upozornil na „policajné manévre“, ktoré sa dnes v Krásnohorskom Podhradí konajú, a to len kvôli pokojnému zhromaždeniu. Desiatky, možno stovky policajtov, vrátane jazdeckej polície, boli v obci už minimálne dve hodiny pred začiatkom avizovaného stretnutia.


Kotleba kritizoval zbierku na hrad

Členovia Ľudovej strany – Naše Slovensku chceli podľa Kotlebu dnešným stretnutím poukázať na to, čo sa udialo na hrade Krásna Hôrka. Podľa neho dnešné policajné manévre veľmi pripomínajú udalosti zo Šarišských Michalian. V príhovore k zhromaždeným Kotleba kritizoval, že je tu určitá skupina ľudí, ktorá nemá žiadne povinnosti, len práva. Marián Kotleba ich nazval „asociálnymi parazitmi“, ktorí zneužívajú systém a nič sa im nemôže stať, napríklad ani v prípade vypálenia hradu Krásna Hôrka.

Kotleba tiež kritizoval ohlásenú zbierku na obnovu hradu Krásna Hôrka, pretože na jeho obnovu sa budú opäť zbierať len tí, ktorí pracujú, a tí, ktorí ho majú na svedomí neprispejú ničím, ani len prácou. „Prečo by sme mali platiť do zbierky na niečo, čo zničili tí, ktorí nikdy do štátu žiadne peniaze nedali,“ uviedol Kotleba.

Volebný líder strany zároveň na stretnutí upozornil na problém nelegálnych rómskych obydlí priamo v obci pod hradom Krásna Hôrka. Kotleba povedal, že sa bude snažiť získať pozemky pod obydliami do svojho vlastníctva a následne sa vysporiada aj s nelegálnymi obydliami. Spomenul pri tom buldozér či bager. Približne po polhodinovom zhromaždení vyzval prítomných, aby sa zúčastnili prehliadky jeho budúcich pozemkov, na ktorých stoja rómske obydlia. „Prehliadka“ by mala začať o 17:00.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učiteľ išiel pred tragédiou za vodičom autobusu s DVD
<< predchádzajúci článok
Pri televíznej veži v Moskve zatkli desiatky demonštrantov

Pod Krásnou Hôrkou sa stretlo asi 500 prívržencov Kotlebu - diskusné fórum čitateľov

tam majú manévre18.3. 22:54:49