Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2012

Podvodníčky chceli dôchodcov okradnúť, starčeka neoklamaliS dobre overenou zámienkou chceli okradnúť dôchodcu zatiaľ neznáme podvodníčky. Takmer osemdesiatročného starčeka oslovili pred autobusovou stanicou na Košickej ulici v Rožňave. ...Zdieľať
dochodcovia BRATISLAVA/ROŽŇAVA 4. októbra (WEBNOVINY) - S dobre overenou zámienkou chceli okradnúť dôchodcu zatiaľ neznáme podvodníčky. Takmer osemdesiatročného starčeka oslovili pred autobusovou stanicou na Košickej ulici v Rožňave.


Nahovorili mu, že potrebujú požičať 700 eur na operáciu príbuzného, ktorý sa zranil pri dopravnej nehode. Dôverčivý starček ženy zobral do svojho rodinného domu v Krásnohorskom Podhradí.

Smutný príbeh rozpovedali aj jeho 73-ročnej manželke. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, keď ich však manželia požiadali, aby im dali doklady, bez vysvetlenia zmizli.

Dôchodca privolal políciu, začaté bolo trestné stíhanie pre porušovanie domovej slobody a podvod v štádiu pokusu. Po páchateľkách pátrajú.

Polícia opätovne varuje hlavne starších ľudí pred podvodníkmi. "Páchatelia vopred premysleným spôsobom okrádajú dôverčivých seniorov a pod rôznymi zámienkami sa dostávajú do ich blízkosti. Pre svoju dôverčivosť a dobrosrdečnosť sa stávajú najčastejšie obeťami podvodov a krádeží", dodala Mésarová.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anna Záborská nedostala mandát na silácke reči o minulosti
<< predchádzajúci článok
Žena vo svojom byte chytila zlodeja, nestihol nič ukradnúť

Podvodníčky chceli dôchodcov okradnúť, starčeka neoklamali - diskusné fórum čitateľov