Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

29. decembra 2005

Pohľad do očí prezradí, aká choroba vám hrozí.Ak sa chcete o svojom zdravotnom stave dozvedieť viac a patríte skôr medzi zástancov alternatívnych metód diagnostiky, mohla by byť irisdiagnostika pre vás to pravé.Zdieľať
  Orientačný prieskum si pritom môžete urobiť aj sami doma. Stačí uchopiť zrkadlo a pozorne sa zapozerať do svojich očí. Sfarbenie očnej dúhovky, typ, odtieň pigmentových škvŕn, ich umiestnenie, počet a tvar totiž dokážu o svojom nositeľovi veľa prezradiť. Každá dúhovka je pritom originál. Je to podobné ako s odtlačkami prstov, je takmer nulová šanca nájsť dvoch jedincov s úplne identickou štruktúrou. Dokonca ani medzi dvojičkami sa nič podobné nevyskytuje.

Zlomeninu neukážu
Samozrejme, že aj irisdiagnostika má svoje obmedzenia. Môže vám síce pomôcť odhaliť predispozíciu vášho organizmu k jednotlivým ochoreniam, ale určite vám neukáže aktuálne mechanické poškodenia či vírus, s ktorým práve bojujete. Vaša dúhovka vás upozorní iba na to, že máte alebo nemáte sklon k ochoreniu dýchacích ciest, cukrovke, žlčníkovým kameňom či lámavosti kostí, ale to, že ste si včera zlomili ruku, v nej rozhodne nenájdete. Rovnako, ako sa z nej nedozviete žiadne bližšie informácie o tehotenstve, pohlaví, veku, hmotnosti a výške pacienta.  

Hnedookí srdciari
Základné sfarbenie očnej dúhovky naznačuje, na ktoré orgány a ochorenia by si ich majitelia mali dávať najväčší pozor. Zelené očné dúhovky upozorňujú na oblasť pečene a žlčníka. Modrá signalizuje problémy s dýchaním, alergiou a astmou a hnedé oči môžu znamenať zvýšené riziko vzniku srdcovo-cievneho ochorenia.

Pigment ich prezradí
Drobné škvrny na očnej dúhovke majú rôzny tvar a farbu, rozhodujúce je aj umiestnenie a ich počet.
l Žlté pigmenty väčšinou ukazujú na problémy s obličkami a črevami.
l Červené nabádajú k zvýšenej starostlivosti o pečeň a pankreas. Ak ich je veľa, môžu signalizovať vznik onkologického ochorenia.
l Žltohnedé pigmentové škvrny upozorňujú na problémy s pečeňou, pankreasom a so žlčníkom.

Hnedá signalizuje cukrovku

Ak ste si na svojej očnej dúhovke našli v presne vymedzených zónach charakteristické pigmentové škvrny hnedej farby, podľa irisdiagnostiky je viac ako isté, že máte problém so vstrebávaním a s využívaním cukrov, ktoré svojmu organizmu prostredníctvom stravy dodávate. Hnedé zmeny na oku sú jasným signálom na to, aby ste svojmu metabolizmu venovali dostatočnú pozornosť. Môžete tak predísť nepríjemnému naštartovaniu cukrovky.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmluva s Vatikánom:budeme riskovať súdy?
<< predchádzajúci článok
Telefónne číslo si budeme môcť vziať ku konkurencii.

Pohľad do očí prezradí, aká choroba vám hrozí. - diskusné fórum čitateľov