Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

02. apríla 2009

POHODA festival: Potvrdených ďalších 15 interpretov vrátane Patti Smith a PendulumOrganizátori multikultúrneho festivalu Pohoda potvrdili na prelome marca a apríla ďalších 15 mien interpretov, ktorí sa v dňoch 16. - 18. júla predstavia na trenčianskom letisku.Zdieľať
Najzvučnejším menom spomedzi nich je určite pesničkárka Patti Smith, ktorá mala na Pohode vystúpiť už v roku 2007. Zásadnú postavu svetovej hudobnej scény ospevoval samotný Bob Dylan, no jej tvorbou sa inšpirovali aj kapely ako U2 či Sonic Youth. Punková poetka "vychovaná" v slávnom newyorskom klube CBGB sa pred Pohodou predstaví aj v Českej republike. V stredu 15. júla ju budú môcť fanúšikovia vidieť v pražskom Divadle Archa.

Priaznivci žánru drum’n’bass si na trenčianskom letisku prídu na svoje pri vystúpení austrálskej skupiny Pendulum. Skupina z Perthu etablovaná na britských ostrovoch sa na Pohode predstavila aj minulý rok, no len v dídžejskom sete. Tentoraz sa rovnako ako na októbrovom koncerte v Bratislave predvedú ako živá kapela a to v piatok 17. júla na hlavnom pódiu. Milovníci kvalitnej gospelovej produkcie navštívia Pohodu najmä preto, že na nej po druhý raz vystúpi dnes už legendárne zoskupenie The Blind Boys Of Alabama. Nevidiaci hudobníci dostali tento rok cenu Grammy za celoživotné dielo a už len tento fakt svedčí o ich výnimočnosti v celosvetovom meradle. Zmes world music a elektroniky predvedie v rámci svojej šou francúzsky dídžej Frederic Galliano, ktorý sa na 13. ročníku najväčšieho slovenského festivalu prevedie s projektom Kuduro Sound System. Multikultúrnosť podujatia podčiarkne vystúpením londýnska kapela Oi Va Voi kombinujúca židovskú hudbu a elektroniku s vplyvmi hudby strednej a východnej Európy.

Organizátori do line-upu pridali aj niekoľko slovenských a českých mien. Skupina Tata bojs predstaví v Trenčíne nový album smetana spoločne s kórejskými sestrami z formácie Ahn Trio. Spoza rieky Moravy na Slovensko dorazí speváčka Marta Kubišová, známa odporkyňa socialistického režimu, ktorá mala pred rokom 1989 zakázané vystupovať. Fanúšikov hip-hopu určite poteší angažovanie člena združenia PSH Vladimíra 518 či vystúpenie slovenských AMO na jednom pódiu s kapelou United Flavour. Bohatý program v poradí trinástej Pohody obohatia vystúpeniami aj undergroundová skupina Mikoláša Chadimu MCH band, ich krajania z kapely Květy, ale i slovenské skupiny Slobodná Európa, Diego, Tomáš Sloboda Sounds Like This a Chassidic Songs rabína Barucha Myersa.

Okrem spomenutých interpretov sa na Pohode podľa doposiaľ nepotvrdených správ ukáže aj kapela Billy Barman, ktorá má túto informáciu zverejnenú na svojej MySpace stránke a hovorí sa aj o koncerte anglickej dvojice The Ting Tings, ktorá nielen vo Veľkej Británii zaujala debutovou nahrávkou We Started Nothing (2008).

Informáciu zverejnila oficiálna stránka podujatia pohodafestival.sk.

Aktuálny zoznam potvrdených interpretov festivalu Pohoda pre rok 2009 (v abecednom poradí):
AMO feat. United Flavour, Andrej Šeban, Basement Jaxx, Collegium Musicum, Dananananaykroyd, Death Sentence: PANDA!, Diego, Does It Offend You, Yeah?, Emiliana Torrini, Frederic Galliano & Kuduro Sound System, High Contrast, Hudba z Marsu, Huong Thanh, Hurra Torpedo, Chassidic Songs, Jape, Kira, Klaxons, Kraak & Smaak, Květy, Lay Low, Marta Kubišová, Max Romeo, MCH band, MSTRKRFT, Noisecut, Oi Va Voi, Ojos de Brujo, Orchestra Baoba, Patti Smith, Pendulum, Percujove, Slobodná Európa, Tata bojs a Ahn Trio, The Aggrolites, The Blind Boys Of Alabama, The Burning Hell, The She Creatures, The Whip, Tomáš Sloboda Sounds Like This, Travis, Troy von Balthazar, Tunng, Vladimír 518, Vlasta Třešňák, Warren Suicide, Xindl X.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Organizátori Pohody potvrdili účasť ďalších piatich interpretov (23. 3. 2009)
 Na Pohode kapela Travis (16. 3. 2009)
 POHODA festival: Festivalový program doplnili organizátori o ďalšie štyri mená (4. 3. 2009)
 Lonýndski chlapci z Klaxons vystúpia na festivale Pohoda 2009 (20. 2. 2009)
 POHODA: Na trenčianskom letisku aj skupina Tunng a DJ High Contrast. (18. 2. 2009)
 Na Pohode aj Does It Offend You (11. 2. 2009)
 POHODA 2009: Festival otvorí vo štvrtok skupina Basement Jaxx (18. 12. 2008)
 Návštevníci festivalu Pohoda vytriedili 13,6 tony odpadu (24. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Hyundai plánuje výrobu ekologických automobilov
<< predchádzajúci článok
Dlhokrké dinosaury sa asi nevládali pozerať na svet z výšky