Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. septembra 2007

Pojednávanie s exministrom privatizácie preložili o týždeňPlánované pojednávanie senátu Okresného súdu Bratislava 2 s exministrom pre správu a privatizáciu národného majetku Petrom B. v pondelok 10. septembra nebude. "Pojednávanie je preložené o ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) - Plánované pojednávanie senátu Okresného súdu Bratislava 2 s exministrom pre správu a privatizáciu národného majetku Petrom B. v pondelok 10. septembra nebude. "Pojednávanie je preložené o týždeň neskôr, na 17. septembra o 9:00," uviedol pre agentúru SITA advokát exministra Dušan Ivan. Exminister, ktorý post zastával v rokoch 1994 až 1998, je obžalovaný z toho, že počas jeho pôsobenia uložilo ministerstvo prostriedky osobitného účtu v komerčných bankách. Naposledy súd v tejto veci pojednával 18. júna a o osude exministra vtedy rozhodnúť nemohol, lebo ministerstvo hospodárstva (MH) na vtedajší termín nedoručilo písomnosti o tom, či ministerstvo privatizácie ukladalo prostriedky osobitného účtu v komerčných bankách ešte pred nástupom Petra B. na post ministra privatizácie. MH malo dodať tieto písomnosti na pôvodne naplánovaný termín pojednávania, 10. septembra.

Peter B. pred novinármi už v apríli uviedol, že verí v ukončenie kauzy a oslobodzujúci rozsudok. Meno bývalého ministra pre správu a privatizáciu národného majetku bolo v minulosti spojené s rôznymi kauzami okolo peňazí z privatizácie. Súd ho ale doteraz vždy spod obžaloby oslobodil. Prokuratúra v tejto kauze je však toho názoru, že nakladať s prostriedkami osobitného účtu mohla podľa zákona o malej privatizácii len Slovenská sporiteľňa (SLSP).

Súdy v prípade exministra privatizácie Petra B. naposledy rozhodli koncom júna. Krajský súd (KS) v Bratislave vtedy na verejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné odvolanie prokurátora proti rozsudku Okresného súdu Bratislava 2 zo 16. januára 2007, ktorým boli bývalý minister pre správu a privatizáciu národného majetku Peter B. a bývalý prezident Prezídia Fondu národného majetku SR Štefan Gavorník oslobodení spod obžaloby za trestný čin prijímania úplatku. Exminister bol oslobodený aj spod obžaloby za trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obžaloba bola založená na tom, že Peter B. a Štefan Gavorník v roku 1995 prijali úplatok v súvislosti s privatizáciou štátneho podniku (š.p.) EZ Elektrosystémy Bratislava a Gavorník prijal úplatok aj v súvislosti s privatizáciou Slovenských magnezitových závodov, š.p., Hačava.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja mladíci platili v potravinách falošnou tisíckorunáčkou
<< predchádzajúci článok
DPB plánuje električku z Rače cez Vajnory na Zlaté piesky