Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. októbra 2006

Pokus vytvoriť najväčšiu kapelu Únii nevidiacich nevyšielPokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov včera Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v Nitre nevyšiel.Zdieľať
 Na ich výzvu pripojiť sa hrou na hudobný nástroj či spevom s cieľom vytvoriť najväčšiu kapelu na svete totiž reagovalo len 11 ľudí. Ako povedal podpredseda ÚNSS Jozef Zbranek, „chceli sme urobiť niečo neobvyklé, čím by sme priblížili verejnosti akciu Biela pastelka. Bol to taký začiatočnícky pokus.“ Neúspech ich však neodradil a o rekord sa chcú pokúsiť aj na budúci rok. „Nie však už takýmto naivným spôsobom, že dáme len oznam do novín, ale skúsime do toho zapojiť aj školy či kluby dôchodcov,“ povedal Zbranek.

Biela pastelka je celoslovenská verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím, ktorú organizuje ÚNSS každoročne na jeseň. Jej cieľom je získať financie na školenia a iné aktivity pre nevidiacich, ktoré im pomáhajú prekonať následky straty zraku a začleniť sa do spoločnosti. Ako informoval Zbranek, únia má pripravených 100 000 pasteliek, ktoré bude predávať vyše 2 000 dobrovoľníkov. Minulý rok sa predalo približne 78-tisíc pasteliek a vyzbieralo sa približne 1,95 milióna korún.

Peniaze na účet zbierky v Ľudovej banke 4030016212/3100 možno poukázať od utorka až do 30. novembra. Prispieť možno aj kúpou bielej pastelky za 20 korún alebo poslaním darcovskej SMS v hodnote 30 korún na číslo 820 v oboch sieťach mobilných operátorov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Režisér Scorsese si chce urobiť prestávku v Hollywoode
<< predchádzajúci článok
Bratislava hostí animovaný film pre deti

Pokus vytvoriť najväčšiu kapelu Únii nevidiacich nevyšiel - diskusné fórum čitateľov