Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. februára 2018

Poliačik: Sme v situácii, keď už je narušená bezpečnosť tohto štátuNa archívnej snímke poslanec NR SR Martin Poliačik (nezaradený).Zdieľať
Na archívnej snímke poslanec NR SR Martin Poliačik (nezaradený). Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 9. februára (TASR) - Slovenská republika sa dostala do situácie, keď základné vojenské záväzky voči medzinárodným partnerom nie sú dodržiavané a sme v situácii, keď už je narušená aj samotná bezpečnosť tohto štátu. Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásil opozičný poslanec Martin Poliačik (nezaradený).


Martin Dubéci, ktorý sa venuje otázkam bezpečnosti, upozornil, že naši vojaci fungujú v nedostatočných podmienkach. "Modernizácia armády je v zlom stave, mladí vojaci do armády neprichádzajú a elita z Ozbrojených síl SR odchádza. To narúša základný aspekt bezpečnosti našej krajiny. O tomto politici nehovoria," povedal.

Poliačik v rámci prebiehajúcej mimoriadnej schôdze venovanej problematike modernizácie armády predloží doplňujúci a pozmeňujúci návrh k uzneseniu, ktoré má byť výsledkom tejto schôdze. Poliačik v ňom chce zaviazať vládu, aby zverejnila výsledky hodnotenia v rámci plánovacieho procesu NATO (NATO Defence Capability Review).

Tvrdí totiž, že pravidelné hodnotenie NATO v oblasti obranného plánovania je objektívnym a nezávislým hodnotením Aliancie, ktoré pomenúva stav a možnosti rozvoja ozbrojených síl. "Je na rozhodnutí členskej krajiny, či toto hodnotenie zverejní, pričom Dánsko či Slovinsko tak už niekedy urobili, na rozdiel od Slovenska," upozornil opozičný poslanec.

Zároveň poukázal na prejav prezidenta Andreja Kisku na poslednom veliteľskom zhromaždení náčelníka Generálneho štábu OS SR. Tento prejav podľa jeho slov naznačil, že výsledky Slovenska v tomto hodnotení budú negatívne. Ak jeho doplnok k uzneseniu neprejde, ostáva podľa Dubéciho už len koncentrovaný tlak médií a verejnosti, aby sa hodnotenie zverejnilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novinárov v Mjanmarsku zadržali pre ich vyšetrovanie o vraždách
<< predchádzajúci článok
Stred a sever Francúzska zasiahla ďalšia vlna sneženia

Poliačik: Sme v situácii, keď už je narušená bezpečnosť tohto štátu - diskusné fórum čitateľov