Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. júna 2006

Politička ANO Aneta Parišková povedala áno Davidovi DočekaloviExmoderátorka TV Markíza, súčasná politička ANO Aneta Parišková a jej český snúbenec David Dočekal si dnes v Dóme sv. Alžbety v Košiciach povedali manželské áno.Zdieľať
      V rámci rímskokatolíckeho obradu odznelo z ich úst dokonca trikrát. Parišková sa tak pridala k europoslankyni Monike Beňovej (Smer-SD) a ministrovi obrany Martinovi Fedorovi (SDKÚ-DS), ktorí sa krátko pred parlamentnými voľbami rozhodli spečatiť svoje vzťahy.

      Napriek chladnému počasiu na snúbencov pred chrámom čakalo niekoľko stoviek Košičanov. Keď nevesta v krémových šatách, s okrúhlou kyticou ruží rovnakej farby vystúpila zo strieborného mercedesu s tmavými sklami a poznávacou značkou DOCEKAL, spontánne ju pozdravili potleskom. "Málokedy je katedrála pri sobáši takto naplnená," aj z kazateľnice konštatoval sobášiaci kňaz. Snúbencom okrem iného pripomenul kresťanské základy Európy a zdôraznil, že "jediný pravý projekt pre manželstvo a rodinu je ten, ktorý narysoval Boh".
      Pariškovej svedkyňou bola jej náhradníčka v moderátorskom kresle Martina Šimkovičová-Bartošíková, Dočekalovi svedčil bývalý federálny minister vnútra Petr Čermák. V chráme bol prítomný aj ďalší Anetin kolega z Markízy Patrik Švajda či v zimnej bunde neprehliadnuteľný Ibrahim Maiga. Stranícki kolegovia Pariškovej chýbali. "Chceli sme, aby to bola normálna klasická svadba, a preto sme nevolali žiadnych politikov," uviedla nevesta pre médiá pred svadbou.  
      "Nechcem povedať, že konečne sa to stalo, ale veľmi sme jej to želali a som príjemne prekvapený, koľko ľudí malo záujem ju vidieť," priznal pre TASR po obrade Anetin otec Albert Parišek, známy ako občiansky angažovaný, o politiku sa zaujímajúci človek. Na otázku ako vníma dcérin vstup do politiky, poznamenal, že vždy šla do nových vecí "ako malý buldozér". "Upozornil som ju, aká je dnešná politika, ale povedala mi, že to vie a napriek tomu je pripravená ísť do toho a zvládnuť to tak, ako doteraz zvládla všetko," povedal. Nepovažuje pritom za problém fakt, že s manželkou sú členmi SDKÚ-DS a obe ich deti - Aneta aj syn Adam si vybrali ANO. "U nás to nie je problém. Politické témy máme rovnaké a spájajú nás aj mnohé liberálne myšlienky. Sme v perfektnej koalícii a takú prajem všetkým politikom," dodal s úsmevom šťastný svadobný otec.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americká štúdia: sex v posledných týždňoch tehotenstva pôrod neurýchľuje
<< predchádzajúci článok
eBay: Európa čoskoro predbehne USA v objeme obchodu realizovaného cez internet

Politička ANO Aneta Parišková povedala áno Davidovi Dočekalovi - diskusné fórum čitateľov