Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2019

Poľsko posudzuje žiadosť Ruska o vydanie zatknutého Ukrajinca MazuraUkrajinského aktivistu a veterána vojny na východe Ukrajiny Ihora Mazura zadržala poľská pohraničná stráž na žiadosť Ruska, ktoré žiada jeho vydanie. V nedeľu o tom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Varšava 10. novembra (TASR) - Ukrajinského aktivistu a veterána vojny na východe Ukrajiny Ihora Mazura zadržala poľská pohraničná stráž na žiadosť Ruska, ktoré žiada jeho vydanie. V nedeľu o tom informovala tlačová agentúra AP.


Poľské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Mazura zatkli minulý týždeň na základe zatykača Interpolu, o ktorý požiadalo Rusko.

Poľská tlačová agentúra PAP v nedeľu citovala ministra zahraničných vecí Jaceka Czaputowicza, ktorý povedal, že poľské úrady budú analyzovať tento prípad a rozhodnutie urobia v súlade s medzinárodným právom.

Ukrajinské úrady apelovali na Poľsko, aby Mazura prepustilo.

Mazur je zástupcom šéfa nacionalistickej organizácie Ukrajinské národné zhromaždenie-Ukrajinská národná sebaobrana (UNA-UNSO). Tá na svojej webovej stránke uviedla, že Mazur je v Rusku na zozname hľadaných osôb za účasť v bojoch proti ruským silám počas prvej vojny v Čečensku (1994-1996), dodala agentúra AP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisky talianskych bánk opäť rastú
<< predchádzajúci článok
Festival sakrálneho umenia v Košiciach začal svoj jubilejný 30. ročník

Poľsko posudzuje žiadosť Ruska o vydanie zatknutého Ukrajinca Mazura - diskusné fórum čitateľov