Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2007

Poslanec František Mikloško sa má v piatok ženiťStarý mládenec a dlhoročný poslanec Národnej rady SR František Mikloško sa vo veku 60 rokov rozhodol vstúpiť do stavu manželského. Spoločné áno so svojou vyvolenou si majú povedať v piatok ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Starý mládenec a dlhoročný poslanec Národnej rady SR František Mikloško sa vo veku 60 rokov rozhodol vstúpiť do stavu manželského. Spoločné áno so svojou vyvolenou si majú povedať v piatok popoludní v jednom z bratislavských kostolov. Kto je však jeho vyvolená, nechcel prezradiť. "Muži po šesťdesiatke na takéto otázky neodpovedajú," povedal pre agentúru SITA Mikloško. Zároveň odmietol odpovedať aj na ďalšie otázky týkajúce sa jeho sobáša.

Poslanec NR SR za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) František Mikloško sa narodil 2. júna 1947 v Nitre. V roku 1988 bol jedným zo zvolávateľov známej Sviečkovej manifestácie. V politike sa začal angažovať v roku 1990 a o dva roky sa stal predsedom Slovenskej národnej rady (SNR). Členom Predsedníctva KDH sa stal aj v roku 1999.

O Františkovi Mikloškovi sa vo všeobecnosti vie, že si nevytvoril vzťah k mobilným telefónom, hoci to bol práve on, kto s kolegyňou Dagmar Burešovou 12. septembra 1991 uskutočnili oficiálne prvý telefonický hovor v mobilnej sieti medzi Prahou a Bratislavou. Komerčná prevádzka mobilnej telefónnej siete v norme NMT 450 sa v ČSFR začala o tri dni neskôr. "Keď som prišiel na miesto činu, na stole som zbadal veľký kufrík, ku ktorému bolo pripojené slúchadlo. Vyzeralo to skutočne zaujímavo. Na mieste už boli pripravení novinári, fotoreportéri, všetky televízne a rozhlasové štáby, aby zvečnili môj prvý telefonický hovor s pani Dagmar Burešovou...," spomínal pred časom Mikloško.

Mnohí hopovažujú za idealistu, ktorí sa ale dnes vo svete politiky presadzujú ťažšie ako pragmatici. František Mikloško je služobne najstarším poslancom slovenského parlamentu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava dá za pozemky pre halu na MS amfiteáter na Búdkovej
<< predchádzajúci článok
Nórska kráľovná Sonja oslavuje 70. narodeniny