Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. septembra 2009

POSPOLITOSŤ: V sobotu ide opäť do Krompách proti "cigánskemu teroru""Namiesto toho, aby neschopný podpredseda vlády Dušan Čaplovič odstúpil, alebo aby ho predseda vlády Robert Fico odvolal, bolo Čaplovičovi zverené vedenie ministerstva životného prostredia SR.Zdieľať
Toto sa už naozaj nedá nazvať inak ako vládna facka občanom Slovenskej republiky. Facka, na ktorú musíme odpovedať," zdôvodňuje na webe zhromaždenie Pospolitosť.

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Slovenská pospolitosť zvoláva na túto sobotu ďalšie zhromaždenie do Krompách. Opätovnú "národnú mobilizáciu" proti "cigánskemu teroru" vyhlásila na webovej stránke s odôvodnením, že vláda po ich nedávnych akciách v Šarišských Michaľanoch a Krompachoch neurobila nič, "aby svojich obyvateľov uchránila pred ďalšími cigánskymi útokmi" a dokonca poverila "neschopného" vicepremiéra Čaploviča vedením ministerstva životného prostredia (MŽP SR). "Dnes agresívni cigáni lúpia v Krompachoch, zajtra môžu vo vašom meste, či obci," vyzýva pospolitosť na účasť "bez ohľadu na politické presvedčenie". Zhromaždenie má byť o 13:00 pred mestským úradom. Zároveň bude pospolitosť zbierať podpisy za vznik novej strany extrémnej pravice Naše Slovensko.

"Vláda a jej totálne neschopný podpredseda Dušan Čaplovič sa ani len nepokúsili vymyslieť a prezentovať program na ochranu obyvateľov, neustále ohrozovaných bandami čoraz mladších a čoraz nebezpečnejších cigánskych lúpežníkov. Namiesto toho, aby neschopný podpredseda vlády Dušan Čaplovič odstúpil, alebo aby ho predseda vlády Robert Fico odvolal, bolo Čaplovičovi zverené vedenie Ministerstva životného prostredia SR. Človek, ktorý nesie priamu zodpovednosť za totálne zlyhanie pri riešení cigánskej otázky sa tak bude podieľať aj na riadenom devastovaní životného prostredia. Toto sa už naozaj nedá nazvať inak ako vládna facka občanom Slovenskej republiky. Facka, na ktorú musíme odpovedať," uvádza na stránke Slovenská pospolitosť.

Pospolitosť sa začala verejne aktivizovať po tom, ako Najvyšší súd (NS SR) zrušil rozhodnutie ministerstva vnútra (MV SR) o zákaze Pospolitosti. Na 8. augusta zvolala zhromaždenie do Šarišských Michalian v Sabinovskom okrese, ktoré polícia tvrdo rozohnala. K extrémistom sa tam pridali aj miestni, žiadajúci riešenie problémov s Rómami z neďalekej osady pri Ostrovanoch. Od marca mladí z osady zabili jednu ženu a zmrzačili staršieho muža. Obyvatelia potom spísali petíciu za vypísanie referenda o odvolaní starostu, pretože vraj dal polícii pokyn na zásah. 22. augusta zorganizovala Pospolitosť ďalšie neohlásené zhromaždenie v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves. Mesto dva mesiace predtým žiadalo Čaploviča, aby pomohol s rómskou kriminalitou, najmä krádežami a prepadmi. Polícia ráno pred zhromaždením zatkla lídra Pospolitosti Mariána Kotlebu, na zhromaždení nezasiahla.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bývalého vodcu Pospolitosti obvinili (24. 8. 2009)
 Extrémisti zakladajú politickú stranu Naše Slovensko (20. 8. 2009)
 Kotleba sa na Hlinkových oslavách pochytil s Belousovovou (16. 8. 2009)
 Ak vláda nebude konať, Michaľany zopakujeme, vyhlásil Kotleba (11. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Čaplovič zrušil zmluvu s Xilandom
<< predchádzajúci článok
PRIEVIDZA: Policajti pri pamätníku chytili trojicu priamo pri sexe

POSPOLITOSŤ: V sobotu ide opäť do Krompách proti "cigánskemu teroru" - diskusné fórum čitateľov