Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2010

Povodne na Slovensku majú možnú prvú obeťV rozvodnenom potoku Nitrica v katastri Nitrianskych Sučian ešte v nedeľu našli telo 62-ročného muža. Polícia a starosta obce svorne tvrdia, že je ...Zdieľať
povodne Foto: Ilustračné foto SITA/Viera Barošková

TRENČÍN 18. mája  – V rozvodnenom potoku Nitrica v katastri Nitrianskych Sučian ešte v nedeľu našli telo 62-ročného muža. Polícia a starosta obce svorne tvrdia, že je ťažké smrť muža priamo spájať s povodňami, ktoré v týchto dňoch zasiahli viacero kútov Slovenska. Išlo by o prvú obeť povodní na Slovensku.

Po mŕtvom mužovi z neďalekých Dolných Vesteníc vyhlásila polícia pátranie, keď z domu odišiel ešte 12. mája. V Sučanoch mal údajne záhradu. Policajná hliadka ho napokon našla v nedeľu 16. mája asi dva kilometre od mosta na hlavnej ceste pred dedinou. “Privolaný lekár konštatoval smrť následkom utopenia po páde do rozvodneného potoka,” uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička s tým, že vylúčili cudzie zavinenie.

Starosta obce Peter Bagin informoval, že nešlo o ich občana, a preto má len strohé informácie. “Nad obcou mal vraj chatku a tam ho mala strhnúť voda,” povedal. Hladina potoka je podľa jeho slov vyššia ako normálne. “Či jeho smrť priamo súvisí s povodňami, si netrúfnem povedať,” dodal.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prímerie s demonštrantami je podľa vlády nezmysel
<< predchádzajúci článok
MIKOLAJ: Maďarčina presahuje slovenčinu

Povodne na Slovensku majú možnú prvú obeť - diskusné fórum čitateľov