Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2012

Pravica môže za hlúposť v parlamente, tvrdí Robert FicoPravica zlyhala a tým dovolila podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica nástup nacionalizmu, extrémizmu a hlúposti do parlamentu. Ako Fico uviedol dnes na tlačovej besede, pravica namiesto ...Zdieľať
fico BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Pravica zlyhala a tým dovolila podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica nástup nacionalizmu, extrémizmu a hlúposti do parlamentu.


Ako Fico uviedol dnes na tlačovej besede, pravica namiesto toho, aby ponúkla z tejto situácie východiská, ponúka zlepenec, na ktorom pracujú Mikuláš Dzurinda a Richard Sulík.

„To je pre Slovensko nebezpečné riešenie,“ konštatoval. Zároveň upozornil, že v politickom systéme sa začínajú presadzovať kreatúry, ktorým stačí vulgárne slovo, alebo nešpecifikovateľná výška peňazí.

„Za nástup extrémizmu a hlúposti do NR SR zodpovedá vláda Ivety Radičovej. Vláda nefunguje, nekoná, potom časť voličov dáva podporu extrémnym politickým názorom. Vláda môže za to, že do národnej rady prídu strany, ktoré spôsobia novú kvalitu politického života. Ide o charakter politického systému po voľbách. Čo to bude za systém, keď musíme prijímať rozhodnutia európskeho charakteru? Ako ich môže prijímať systém, ktorý bude znetvorený?“ vyhlásil Fico.


Ostrá kritika Matoviča

Fico odmietol komentovať prieskumy verejnej mienky. Podľa neho nezáleží dnes na tom, koľko ktorá strana percent bude mať.

„Otázka je, či chceme sedieť v parlamente, kde budú sedieť ľudia typu Matoviča (Igor Matovič, líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností - pozn. SITA, keď musíte bojovať s neuveriteľnou vulgárnosťou, hlúposťou,“ zdôraznil.

Podľa predsedu Smeru-SD miera vulgarizácie prechádza z divadiel do ostatných oblastní, a aj do politiky. Upozornil, že dnes ťažko nájsť predstavenie, kde by nepadali vulgarizmy, čo v minulosti nebývalo.

„Radšej by som išiel do národnej rady so 40 poslancami, ako keď niekto vykrikuje, že ste debil, potom sa v bufete škrtí s iným poslancom, potom neurochirurga obviní z brania úplatku,“ dodal Fico.

Fico: Smer nie sú plienky

Robert Fico odkazuje šéfovi SDKÚ-DS Mikulášovi Dzurindovi, že je zlé, keď sa z politika stáva satirik. Dzurinda môže podľa Fica zabudnúť na to, že zlepenec bude vo vláde a Smer podporí trvalý euroval.

„Nikdy. Nech sa nikto nespolieha na to, že Smer tu bude ako plienky na jedno použitie. My podporujeme permanentný euroval, ale nikto so Smerom nebude nakladať ako s vlastnou hračkou. On hračku má, nech sa s ňou hrá,“ odkázal Dzurindovi.

Dzurinda nedávno uviedol, že si vie predstaviť holandský model, kde za niektoré veci, ktoré sa týkajú štátnych záujmov, hlasuje koalícia s opozíciou. Tak by to mohlo fungovať aj u nás v prípade, že by pravica bola po voľbách vo vláde a SaS by odmietala podporiť trvalý euroval.

Fico zároveň informoval, že na volebnú kampaň využíva strana peniaze, ktoré dostala za parlamentné voľby v roku 2010. Okrem toho si požičala na kampaň milión eur.

Podľa Fica zorganizovať platné referendum je na Slovensku náročné. Už niekoľko rokov sa diskutuje o zmene podmienok. „To je na diskusiu,“ povedal v súvislosti s požiadavkou organizátorov Gorila protestov.
Reagoval aj na opakovaný návrh predsedu NR SR Pavla Hrušovského na prijatie novej ústavy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DATALAN získal ocenenie Najlepší partner
<< predchádzajúci článok
Ženy v Hondurase pôjdu za užívanie antikoncepcie do väzenia

Pravica môže za hlúposť v parlamente, tvrdí Robert Fico - diskusné fórum čitateľov

je to tak15.2. 22:31:31