Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2010

Pražské letisko paralyzovalo sneženie. Zrušili letyPrevádzka pražského ruzynského letiska bola v stredu po 22.00 prerušená, odlety a prílety by mali byť obnovené vo štvrtok. Agentúre Mediafax to potvrdila predstaviteľka letiska ...Zdieľať
letisko sneh Ilustračné foto SITA/APPRAHA 2. decembra (WEBNOVINY) - Prevádzka pražského ruzynského letiska bola v stredu po 22.00 prerušená, odlety a prílety by mali byť obnovené vo štvrtok. Agentúre Mediafax to potvrdila predstaviteľka letiska Ruzyně. Okrem toho snehová kalamita paralyzovala juh Moravy s tým, že časť ciest nie je prejazdná a niektoré vlaky nedorazili do svojho cieľa. "Letisko z rozhodnutia krízového štábu po 22.00 zavreli," uviedla nemenovaná zamestnankyňa. Odlety boli zrušené alebo presunuté na ráno, letisko ani neprijíma prichádzajúce lietadlá. Tie, ktoré sem mierili, odklonili do Brna. Prerušenie prevádzky sa týka niekoľkých desiatok spojov.


"Len (letecká spoločnosť) ČSA ako najväčší miestny prepravca zrušila 17 letov," uviedla pracovníčka informácií. Spoje, ktoré neboli stornované, letisko vypraví ráno okolo 5.00, keď majú prevádzku obnoviť.

Snehová kalamita ochromila v stredu večer celú južnú Moravu
Vážne dopravné komplikácie, neprejazdné cesty blokované havarovanými alebo zasypaným autami, oneskorené či úplne zrušené vlaky hlásia záchranári a policajti zo všetkých okresov kraja, zistil reportér agentúry Mediafax. V stredu podvečer a v noci mali meškanie prakticky všetky vlaky. Tie sú pritom najdôležitejším prvkom juhomoravskej verejnej integrovanej dopravy.

Verejnú dopravu v Brne celodenné sneženie ochromilo rovnako ako tú železničnú alebo autobusovú. Električky, trolejbusy ani autobusy nemajú podľa hovorkyne dopravného podniku Hany Pohanovej nemajú šancu jazdiť podľa cestovných poriadkov.

Napriek maximálnemu možnému nasadeniu techniky i ľudí, panovala kritická situácia v stredu v noci prívalom tiež na juhomoravských diaľniciach a cestách. Prevádzku na diaľnici D-1 aj D-2 prerušilo niekoľko havárií.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V českých lesoch našiel 3 tony munície z II. svetovej vojny
<< predchádzajúci článok
Papuu-Novú Guineu zasiahlo silné zemetrasenie