12. februára 2013

Prešovskí hádzanári remizovali s lídrom SEHA League

Hádzanári Tatrana Prešov mali vo svojom prvom tohtoročnom zápase v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" na dosah skalp lídra tabuľky, keď v utorkovom stretnutí 13. kola ...

presovhadzanaantl PREŠOV 12. februára (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov mali vo svojom prvom tohtoročnom zápase v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" na dosah skalp lídra tabuľky, keď v utorkovom stretnutí 13. kola 2. ročníka súťaže remizovali na domácej pôde s chorvátskym družstvom RK Croatia Osiguranje Záhreb 26:26 (14:11).

Tatran nadviazal v I. polčase na kvalitný sobotňajší výkon z Pohára EHF a od začiatku duelu bol vo vedení. Hoci vyhrával 8:4, súper znížil na 8:9, ale o chvíľu neskôr bol po úspešných rýchlych kontrách rozdiel v prospech Prešova opäť štvorgólový (12:8).

Domáci hneď po zmene strán zvýšili z polčasových 14:11 na 16:11, stále však nebolo rozhodnuté, keďže do konca zostávalo ešte veľa času.

Záhrebčania postupne sťahovali manko a v 59. min sa dočkali vyrovnania (25:25). Vzápätí D. Krok naklonil skóre na stranu Šarišanov, ale po vylúčení Pejoviča hostia na smútok divákov v Tatran handball aréne vyrovnali štyri sekundy pred koncom na 26:26. Pre Prešovčanov je to prvý nerozhodný tohtosezónny výsledok v tejto súťaži.

Zverenci trénera Romana Lamača majú po dvanástich zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 6 výhier - 1 remíza - 5 prehier a v tabuľke sú so ziskom 19 bodov naďalej na 7. mieste.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví na budúci utorok 19. 2., keď od 18.00 h privíta v dohrávke 11. kola čiernohorský tím Lovčen Cetinje.