Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. septembra 2011

Prezidentské a parlamentné voľby budú v Líbyi do 20 mesiacovPrechodná vláda, ktorej úlohou bude vypracovanie novej líbyjskej ústavy, bude zvolená do ôsmich mesiacov. Riadne prezidentské a parlamentné voľby sa majú konať do 20 mesiacov, niekedy začiatkom roka ...Zdieľať
bez nazvu LONDÝN 2. septembra (WEBNOVINY) - Prechodná vláda, ktorej úlohou bude vypracovanie novej líbyjskej ústavy, bude zvolená do ôsmich mesiacov. Riadne prezidentské a parlamentné voľby sa majú konať do 20 mesiacov, niekedy začiatkom roka 2013. Vysielacej spoločnosti BBC to v piatok povedal zástupca líbyjskej Dočasnej národnej rady v Británii Gumá al-Gamaatí. "Načrtli sme cestovnú mapu na prechodné obdobie 20 mesiacov," vyhlásil.

Prvých osem mesiacov Líbyu povedie podľa plánu Dočasná národná rada, na konci tohto obdobia sa uskutoční priama voľba asi 200 členov novej prechodnej rady, ktorej úlohou bude vypracovanie ústavy a príprava prvých demokratických volieb. "Táto rada prevezme riadenie a bude dohliadať na vypracovanie demokratickej ústavy, ktorá bude predmetom referenda," povedal al-Gamaatí. Asi rok po nástupe novej rady by sa mali konať riadne parlamentné a prezidentské voľby. "Po asi 20 mesiacoch budú mať Líbyjčania konečne lídrov, ktorých chcú vo vedení krajiny," konštatoval.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚRSO za ostatný mesiac schválil zdraženie tepla 28 firmám
<< predchádzajúci článok
Deň pre Vaše zdravie s VšZP

Prezidentské a parlamentné voľby budú v Líbyi do 20 mesiacov - diskusné fórum čitateľov