Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2021

Pri odpočívadle Zeleneč vytiekli z cisterny stovky litrov kyseliny, na mieste zasahovali aj hasiči (foto)Pri odpočívadle Zeleneč v okrese Trnava vytieklo z cisterny zhruba 800 litrov kyseliny. Ako informuje trnavská krajská polícia na sociálnej sieti, na parkovisku pri odpočívadle Zeleneč smerom na Bratislavu ...Zdieľať
230606016_893792204552096_2593056233175116894_n 676x507 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pri odpočívadle Zeleneč v okrese Trnava vytieklo z cisterny zhruba 800 litrov kyseliny. Ako informuje trnavská krajská polícia na sociálnej sieti, na parkovisku pri odpočívadle Zeleneč smerom na Bratislavu zasahujú hasiči, policajti aj inšpektori životného prostredia.


„Krátko po 2:00 ráno si vodič s cisternou s rakúskym evidenčným číslom všimol únik kvapaliny. Auto potiahol z čerpacej stanice na zadné parkovisko a udalosť ohlásil," uvádza polícia. Podľa vyjadrenia hasičov mu na cisterne praskla príruba pod ventilom, cez ktorú unikla kyselina chlórovodíková.

Vodič v cisterne prevážal približne 18-tisíc litrov tekutiny, z toho podľa odhadov uniklo asi 800 litrov. Zasahujúci hasiči ju odchytávajú do plastových nádob a podľa potreby riedia vodou. Operačný dôstojník vyslal na miesto vyšetrovateľa spolu s výjazdom.

Tí preveria aj v spolupráci s inšpektormi životného prostredia rozsah škôd a aj to, či mohlo únikom látky prísť k ohrozeniu životného prostredia. „Právna kvalifikácia skutku bude stanovená po dôslednej obhliadke miesta udalosti," dodala polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pri odpočívadle Zeleneč vytiekli z cisterny stovky litrov kyseliny, na mieste zasahovali aj hasiči (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wolt zvyšuje bezpečnosť svojich kuriérov, prináša nové poistenie
<< predchádzajúci článok
Kaufland spúšťa oficiálne testovanie zálohovania jednorazových nápojových obalov

Pri odpočívadle Zeleneč vytiekli z cisterny stovky litrov kyseliny, na mieste zasahovali aj hasiči (foto) - diskusné fórum čitateľov