Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. augusta 2013

Pri Štrbskom plese udrel blesk do stromu, tlaková vlna zasiahla 3 ľudíPri jazere Štrbské pleso dnes popoludním udrel blesk do stromu, tlaková vlna zasiahla troch ľudí. Na miesto privolali Horskú záchrannú službu, o súčinnosť bola ...Zdieľať
Vysoké Tatry 9. augusta (TASR) - Pri jazere Štrbské pleso dnes popoludním udrel blesk do stromu, tlaková vlna zasiahla troch ľudí. Na miesto privolali Horskú záchrannú službu, o súčinnosť bola požiadaná i posádka Rýchlej lekárskej pomoci (RLP).


Z HZS informovali, že po tom, čo blesk udrel do stromu, chlapca vo veku približne sedem rokov odhodilo, no neutrpel vážnejšie poranenia. Dve dievčatá vo veku 13 rokov utrpeli krátkodobé bezvedomie.

Po príchode horských záchranárov na miesto bolo už vážnejšie poranené dievča v rukách posádky RLP, druhému dievčaťu poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť príslušníci HZS, ktorí ju následne terénnym vozidlom odviezli k hotelu Kempinski. Tam ju odovzdali druhej posádke RLP a spoločne s chlapcom ich transportovali na ďalšie vyšetrenia do zdravotníckeho zariadenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starší muž zomrel vo vozidle, zrejme dostal infarkt
<< predchádzajúci článok
Akcie českej energetickej firmy ČEZ klesli na 8-ročné minimum