20. mája 2006

Priateľský medzištátny zápas Slovensko - Belgicko

Slovenská futbalová reprezentácia remizovala v sobotňajšom medzištátnom priateľskom stretnutí na Štadióne Antona Malatinského v Trnave s tímom Belgicka 1:1 (0:0). Po bezgólovom prvom polčase sa o ...

TRNAVA 20. mája (WN/SITA) - Slovenská futbalová reprezentácia remizovala v sobotňajšom medzištátnom priateľskom stretnutí na Štadióne Antona Malatinského v Trnave s tímom Belgicka 1:1 (0:0). Po bezgólovom prvom polčase sa o vedúci gól zverencov trénera Dušana Galisa postaral v 65. min striedajúci Hološko, o 12 minút neskôr vyrovnával ďalší striedajúci muž Geraerts. Slováci sú tak po marcovom prekvapujúcom víťazstve vo Francúzsku 2:1 naďalej v tomto kalendárnom roku bez prehry. Najbližšie sa futbalisti SR predstavia v oficiálnom meraní síl v auguste proti Malte.

Slovensko - Belgicko 1:1 (0:0)
Góly: 65. Hološko - 77. Geraerts, ŽK: 34. Vittek, 70. Karhan - 31. Swerts, 71. Van der Heyden, 73. Simons, rozhodovali: Kassai - Vámos, Tompos (všetci Maď.), 4174 divákov

Slovensko: Čobej (3. Čontofalský, 46. Hajdúch) - Krajčík (80. Kopúnek), M. Škrtel, J. Ďurica, Pančík (20. Bicák, 60. Valachovič) - Borbély - Fodrek (46. Hološko), Karhan, Sapara (46. I. Hodúr), Čech - Vittek
Belgicko: Stijnen (62. Vandenbussche) - Hoefkens, Leonard, Van Damme - Simons - Vanden Borre (69. Geraerts), Swerts, Van der Heyden - Sonck (83. Huysegens), Pieroni (46. Dembele), Buffel (77. Goor)

Prvý potlesk riedko zaplnených trnavských tribún nepatril peknej akcii či zakončeniu jedného z tímov, ale slovenskému gólmanovi Jurajovi Čobejovi. Opora Artmedie v tohtoročnej edícii Ligy majstrov nastúpila podľa očakávania od začiatku stretnutia s kapitánskou páskou na rukáve a po dvoch minútach ho vystriedal medzi žrďami Kamil Čontofalský. Už v 5. min sa do sľubnej šance dostal hosťujúci Sonck, v poslednej chvíli ratoval Škrtel. Na konci úvodnej štvrťhodiny sa ukázali aj zverenci trénera Dušana Galisa. Po priamom kope Saparu jemne pohladil loptu hlavou Vittek a Stijnen len končekmi prstov vyrážal na roh. V 20. min musel pre zranenie opustiť ihrisko debutant Pančík, na ľavej strane ho nahradil Bicák. O chvíľu nato prekvapil všetkých prítomných i brankára Čontofalského z priameho kopu takmer zo 40 metrov Van der Heyden, keď jeho ďalekonosný pokus pristál na brvne. V 29. min zahral vo vlastnej šestnástke rukou Čech, našťastie vzápätí arbitri odpískali postavenie mimo hry. Slováci sa snažili hroziť predovšetkým strelami z väčších vzdialeností. Pokusy Saparu a Fodreka však smerovali nad Stijnenovu svätyňu, Karhanovu delovku zblokoval Leonard. Belgičania mali do prestávky ešte jednu dobrú príležitosť, no hlavička Soncka po centri Van der Heydena šla len tesne vedľa pravej žrde slovenskej bránky. Po zmene strán poslal kormidelník Galis na trávniky trojicu nových hráčov - Hajdúcha, Hodúra, Hološka a domáci tím výrazne ožil. Práve striedajúci Hodúr vysunul v 56. min Vitteka, ale ten vo výhodnej pozícii Stijnena neprestrelil. Kanonier Norimbergu sa však predsa len veľkou mieril pričinil o úvodný gól stretnutia, keď jeho nádherný individuálny prienik po pravej strane pohodlne dokopol do prázdnej bránky v 65. min ďalší striedajúci muž Hološko - 1:0. Radosť Slovákov mohla byť vzápätí dvojnásobná, ale Vittek po opätovnej spolupráci s Hodúrom príliš dlho váhal. V 77. min z ničoho nič udrelo na druhej strane. Po dlhom aute sa lopta šťastne odrazila od striedajúceho Geraertsa a bolo vyrovnané. Belgičanov gól povzbudil a v 84. min mohli vyhrávať. Po ľavej strane unikol veterán Goor, naservíroval loptu do čistej pozície Geraertsovi, reflexívnym zákrokom sa však predviedol Hajdúch. V závere to ešte po peknej kombinačnej akcii skúšal opäť Hološko, ale nenamieril presne, a tak sa zápas pred viac ako štyrmi tisíckami divákov skončil spravodlivou remízou 1:1.