Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2009

Priemysel v eurozóne sa priblížil k zotaveniuPriemyselná výroba eurozóny sa v júli priblížila k zotaveniu, keď mierny rast produkcie zaznamenali tri z veľkých ekonomík bloku - Nemecko, Francúzsko a Španielsko. Index nákupných manažérov (PMI) ...Zdieľať
LONDÝN 3. augusta (WEBNOVINY) - Priemyselná výroba eurozóny sa v júli priblížila k zotaveniu, keď mierny rast produkcie zaznamenali tri z veľkých ekonomík bloku - Nemecko, Francúzsko a Španielsko. Index nákupných manažérov (PMI) eurozóny, ktorý zverejnila v pondelok agentúra Markit, sa v júli zvýšil na 46,3 bodu z júnových 42,6 bodu. Ide o druhý najväčší mesačný prírastok indexu v jeho dvanásťročnej histórii. Ukazovateľ výrazne prekonal historické minimum 33,5 bodu na ktorom skončil vo februári a priblížil sa k hranici 50 bodov, ktorá oddeľuje pokles od rastu.


Index nových priemyselných objednávok v eurozóne vzrástol v júli na 49,8 bodu z júnovej úrovne 44,9 bodu. Správa agentúry Markit taktiež konštatovala, že dopyt po spotrebiteľských tovaroch vzrástol v júli po prvýkrát od marca 2008. Zamestnanosť v priemyselných podnikoch eurozóny podľa agentúry Markit v júli naďalej klesala, aj keď miernejšie ako v predchádzajúcom mesiaci.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na príplatok pri narodení dieťaťa išlo 13,4 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Okradli ich počas spánku

Priemysel v eurozóne sa priblížil k zotaveniu - diskusné fórum čitateľov