Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júla 2007

Priemyselná výroba v SR v máji medziročne stúpla o 17,4 %Priemyselná výroba Slovenska v máji medziročne vzrástla o 17,4 %, čo bol najvyšší nárast v rámci krajín Európskej únie (EÚ). Priemyselná produkcia v celej 27-člennej EÚ v sledovanom mesiaci na ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Priemyselná výroba Slovenska v máji medziročne vzrástla o 17,4 %, čo bol najvyšší nárast v rámci krajín Európskej únie (EÚ). Priemyselná produkcia v celej 27-člennej EÚ v sledovanom mesiaci na medziročnej báze stúpla o 2,7 %. V 13-člennej eurozóne sa tiež zvýšila, a to o 2,5 %. Výsledky zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat vo štvrtok, pričom májové údaje do štatistiky poskytlo 20 krajín únie.

V medzimesačnom porovnaní evidovala produkcia slovenského priemyslu v máji nárast o 4,1 % po aprílovom poklese o 0,3 %. Priemyselná produkcia EÚ sa medzimesačne zvýšila o 0,7 % po znížení o 0,4 % za apríl. V 13-člennej eurozóne výroba v priemysle v máji posilnila o 0,9 %, zatiaľ čo v predchádzajúcom mesiaci zaznamenala pokles o 0,7 %.

Priemyselná produkcia sa v máji medziročne zvýšila v 16 štátoch EÚ, v troch poklesla a v jednom ostala na nezmenenej úrovni. Po Slovensku evidovalo najvýraznejší medziročný nárast aktivity priemyslu Poľsko (8,1 %) a Bulharsko (6,9 %). Pokles ukazovateľa naopak zaznamenalo Dánsko (4,9 %), Fínsko (2 %) a Francúzsko (0,2 %). V medzimesačnom porovnaní sa priemyselná produkcia v máji zvýšila v 16 štátoch a poklesla v štyroch. Najvýraznejší rast produkcie v priemysle zaznamenalo Rumunsko o 7,5 % a hneď po ňom Slovensko o 4,1 %.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší muž planéty sa oženil
<< predchádzajúci článok
Japonsko rieši záhadu milodarov na toaletách

Priemyselná výroba v SR v máji medziročne stúpla o 17,4 % - diskusné fórum čitateľov