Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2019

Priemyselná výroba v Taliansku klesla omnoho prudšie, než sa čakaloPriemyselná produkcia v Taliansku zaznamenala v novembri nečakane prudký pokles, pričom v medziročnom porovnaní klesla najvýraznejšie za vyše štyri roky. Uviedol to v piatok ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Rím 11. januára (TASR) - Priemyselná produkcia v Taliansku zaznamenala v novembri nečakane prudký pokles, pričom v medziročnom porovnaní klesla najvýraznejšie za vyše štyri roky. Uviedol to v piatok taliansky štatistický úrad ISTAT.


Priemyselná produkcia klesla v novembri medzimesačne o 1,6 %, uviedol ISTAT. Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali pokles len o 0,3 %. ISTAT zároveň revidoval údaje za október, a to smerom nadol. Zatiaľ čo pôvodne udával rast priemyselnej produkcie na úrovni 0,1 %, po revízii priemyselná výroba v Taliansku o 0,1 % klesla.

Produkcia v talianskom priemysle tak za obdobie od septembra do konca novembra klesla v každom z mesiacov. Pokles zaznamenala aj vo všetkých troch kvartáloch roka 2018.

Čo sa týka novembra, podľa údajov ISTAT klesla produkcia v takmer všetkých sektoroch. Rast evidovala len produkcia v energetickom sektore.

Ešte horší vývoj zaznamenala priemyselná výroba v Taliansku v medziročnom porovnaní. Po úprave o počet pracovných dní sa produkcia v priemysle v novembri znížila o 2,6 %. To predstavuje najvýraznejší pokles od októbra 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Der Spiegel: Nemecku hrozí diera v rozpočte
<< predchádzajúci článok
Kontrolóri preveria v roku 2019 viac ako 400 subjektov

Priemyselná výroba v Taliansku klesla omnoho prudšie, než sa čakalo - diskusné fórum čitateľov