Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. apríla 2012

Proces s Breivikom pokračuje tretím dňomOkresný súd v nórskom Osle v stredu pokračuje v pojednávaní s extrémistom Andersom Breivikom, ktorý by mal počas tretieho dňa podať ďalšie vysvetlenia, prečo v júli minulého roka zabil 77 ľudí. ...Zdieľať
breivik OSLO 18. apríla (WEBNOVINY) - Okresný súd v nórskom Osle v stredu pokračuje v pojednávaní s extrémistom Andersom Breivikom, ktorý by mal počas tretieho dňa podať ďalšie vysvetlenia, prečo v júli minulého roka zabil 77 ľudí.


Tridsaťtriročného Nóra priviedli do súdnej siene v čiernom obleku a čierno-bielej prúžkovanej kravate, pričom po zložení pút si ani tentoraz neodpustil svojský pozdrav v podobe dotyku hrude a vztýčenia ruky so zaťatou päsťou. V stredajšej časti obhajoby by mal Breivik okrem iného opísať, ako sa v uplynulých rokoch radikalizovali jeho názory.

Sudcovia na výpoveď obžalovaného vyčlenili päť a pol dňa, samotný Breivik však vyhlásil, že na objasnenie svojej ideológie založenej na odpore voči prenikaniu islamu a iných kultúr do Európy by mu stačila hodina.V utorok na pojednávaní prečítal pripravenú obhajobu, podľa ktorej útoky spáchal v záujme ochrany "etnických Nórov" pred multikulturalizmom. Svoje konanie pritom označil za "legitímnu obranu" a odmietol niesť vinu za akýkoľvek zločin. Breivik tiež pred sudcami potvrdil, že nepociťuje žiadnu ľútosť a ak by mal možnosť, zabíjal by znova.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konferencia European Utility Conference vo Viedni
<< predchádzajúci článok
Úlohou ministra Boreca je upokojiť a odpolitizovať justíciu

Proces s Breivikom pokračuje tretím dňom - diskusné fórum čitateľov