16. novembra 2007

Procházkovej 9. miesto na pretekoch FIS v Muoniu

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v šprintérskych pretekoch klasickou technikou kategórie FIS v severofínskom stredisku Muonio vo výbornej konkurencii bežkýň z 13 ...

MUONIO 16. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v šprintérskych pretekoch klasickou technikou kategórie FIS v severofínskom stredisku Muonio vo výbornej konkurencii bežkýň z 13 krajín 9. miesto. Druhá Slovenka v 78-člennom štartovom poli Katarína Garajová skončila na 48. priečke. Preteky sprevádzalo chladné počasie, na štarte bolo -12°C.

Procházková v kvalifikácii zabehla tretí najrýchlejší čas. Štvrťfinále potom suverénne vyhrala, ale v semifinále sa ocitla v spoločnosti piatich ruských šprintérskych špecialistiek, ktoré ju jednoducho pred seba nepustili. "V strmom zjazde jedna z ruských lyžiarok pred ňou spadla a Alena sa jej už nestihla vyhnúť. Tam sa jej šance na postup do A-finále rozplynuli. V B-finále potom skončila tretia. Ukázalo sa, že je príliš krehká a nemá také široké lakte, aby sa v agresívnych súbojoch telo na telo presadila a nenechala sa súperkami prevalcovať. Bola to však pre ňu výborná skúsenosť. Ja som s jej dnešným výkonom spokojný," povedal pre agentúru SITA tréner Aleny Procházkovej Ján Valuška. Jeho zverenkyňu čakajú v sobotu preteky na 10 km klasickou technikou. "Po nich sa rozhodneme, či absolvuje aj nedeľnú skejtovú desiatku," zakončil Ján Valuška.