16. novembra 2007

Súhrn výsledkov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových duelov 24. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže mužov - Slovnaft extraligy: HK 36 Skalica - MHC Martin 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) Góly: 3. M. Beran (L. ...

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových duelov 24. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže mužov - Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica - MHC Martin 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 3. M. Beran (L. Říha, Török), 6. Török (L. Říha)
Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: V. Vlk 10 min za nešportové správanie a Šille (obaja Skalica) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff ml. - Müllner, P. Šefčík, 2900 divákov
Skalica: Kučera - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Liščák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Horský, R. Hartmann - Šátek, Malík, Holý
Martin: Lakosil - Klepáč, J. Polák, Vantroba, Kolba, B. Majeský, I. Ďatelinka, Dvořák - Török, M. Beran, L. Říha - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Macho, Mahdalík
Martin už v 6. min vyhrával v Skalici rozdielom dvoch gólov pri stopercentnom využití presilových hier piatich na štyroch. Hostia sa ujali vedenia v 3. min, keď Říha rohu prihral Beranovi a ten sa nemýlil - 0:1. Druhá využitá presilovka Martinčanov prišla v 6. min, keď Török medzi kruhmi úspešne vystrelil zápästím - 0:2. Hokejisti MHC hrali v obrane dôsledne a nedovolili Skaličanom vytvoriť si vážnejšie strelecké príležitosti. Pri ďalších šanciach domáci stroskotali na spoľahlivom Lakosilovi v bránke. Martinský gólman v 6. min vychytal individuálnu akciu Liščáka a v 12. min sa zase Kocákovi podarilo trafiť len brankára hostí. V 14. min zohrali Skaličania učebnicovú presilovú hru, no bez efektívnej koncovky, keď neúspešným exekútorom bol Kocák. Domáci hráči sa viacerými vylúčeniami dostávali z tempa a Martinčania strážili dvojgólové vedenie aj počas druhej tretiny, v ktorej sa nepresadil ani jeden tím. V 22. min mohol korigovať stav zápasu Liščák, ale martinský gólman bol po jeho strele pozorný. Na druhej strane predviedol pekný "semafor" Kučera po strele Berana spoza kruhov a skalický gólman podržal domácich aj pri šanci Vantrobu, ktorý pálil tvrdou strelou od modrej. Skaličania ani po šanciach Pálffyho a Pašeka zblízka nenašli po dvoch tretinách recept na súpera. Skaličania v záverečnej tretine ukázali enormnú snahu zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, ale na brankára Lakosila recept nenašli. Martinský gólman zlikvidoval strelecké šance domácich, ktoré sa im naskytli pri presilových hrách. Koncovky Pálffyho, Kocáka a Liščáka boli neefekívne. V 58. min kanonier Pálffy únik nepremenil a Martin si pozornou a taktickou hrou zaslúžene vybojoval 3 body.
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Zápas ovplyvnila prvá tretina, v ktorej sme dostali dva góly v oslabeniach po našich útočných fauloch. Potom sme síce stiahli hru na tri päťky a vytvorili si tlak, no ako povedal kolega, súpera podržal brankár Lakosil."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Myslím si, že obidve mužstvá podali veľmi dobrý výkon. Hokej sa musel páčiť, útoky sa striedali na jednej i druhej strane a bolo množstvo šancí. Prvá tretina nám vyšla dokonale. Musím pochváliť našich hráčov, že presne dodržali systém hry, ktorý sme určili na tento zápas. Trpezlivo sme čakali a bránili stredné pásmo, čo nám vychádzalo. Veľmi dobrý výkon podal brankár Lakosil, ktorý nás podržal. Skalica tlačila, ale ten nápor sme vždy nejako odrazili. Som rád, že sme konečne vonku dokázali našu silu aj ziskom bodov."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Marek Hovorka (Lelkeš, Pohanka) - 32. Kasík (Jarolín), 55. Halaj (Fabian)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Orolín, Valach, 1150 divákov
L. Mikuláš: J. Laco - Petran, M. Grman, M. Droppa, Hyben, Rúfus, D. Rehák, Kadlubiak, Jelínek - Kriška, Kuric, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Macík, Bulík, Lelkeš
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Korenko, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Jasovský - V. Král, Jabrocký, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Halaj, Lapšanský
V podtatranskom derby sa ako prví vrhli do útoku hostia. Pozorný Laco však všetko podstatné vyriešil a čoskoro udrelo na druhej strane. V polovici 3. min premenili Mikulášania prvý ofenzívny výlet pred Šimonoviča na vedúci gól, keď po prihrávke novej akvizície MHK 32 Lelkeša skóroval do poloprázdnej bránky pohotový Hovorka. Následne sa obidvom mužstvá naskytli ideálne možnosti na zmenu skóre. Najskôr "kamzíci" a po nich ani Liptáci však nevyužili dlhé dvojnásobné presilovky. Aj v druhom dejstve sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Obidvaja gólmani vyriešili viacero ošemetných situácií. Vyrovnanie priniesla 32. min a Kasíkova presilovková delovka od modrej čiary. V 52. min bol blízko ku gólu domáci kapitán Kriška, ale rozhodnutie priniesla až Halajova tečovaná polostrela v 55. min. Skúsení hostia už v závere žiadnu drámu nepripustili. Držali Liptákov na dištanc od Šimonoviča. Zverenci Jána Majdeka sa tak nedostali ani k hre bez brankára.
Hlasy:
Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Bolo to správne derby. Svojich hráčov môžem iba pochváliť. Potrebovali sme sa otriasť z predchádzajúceho duelu, po ktorom nám vypadli dvaja hráči základnej zostavy. Celý zápas sme odohrali veľmi dobre, bohužiaľ neskórovali sme ani do prázdnej bránky. Namiesto toho zvonila žŕdka a vzápätí sme lacno inkasovali po tečovanom nahodení puku. Mrzí ma, že sme opäť prehrali tesne iba o gól."
Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Splnil sa náš predpoklad, že to bude veľmi ťažký zápas. Od prvej do poslednej minúty ovládlo ľadovú plochu svižné korčuľovanie a nesmierna bojovnosť. Zásluhu na dobrej úrovni stretnutia mali obe strany. Perfektne zachytali brankári, ktorým patrí absolutórium."

MsHK Žilina - HC Košice 3:6 (2:0, 1:2, 0:4)
Góly: 18. D. Kusovský (P. Sivák, R. Stantien), 19. V. Baláž (Priechodský, Kučný), 28. R. Stantien (Pulpán) - 31. Juraj Faith (Špilár, Kledrowetz), 38. P. Bartoš (Špilár, Javín), 44. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith), 46. Rudolf Huna, 54. P. Bartoš (Juraj Faith, I. Droppa), 60. P. Bartoš (Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:17 na 2 min, navyše: Kusovský (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Horínek, J. Tvrdoň, 3200 divákov
Žilina: Ottosson (45. M. Laco) - D. Kusovský, Pulpán, Kučný, Priechodský, Kudrna, Juraj Liška - P. Sivák, R. Stantien, L. Havel - Paroulek, Jánoš, V. Baláž - Krajči, R. Tvrdoň, Kontšek - Drábek, Sikorčin, Škvaridlo
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michal Lukáč, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Ščurko, M. Bartánus
Zápas pod Dubňom začali obe tímy vo svižnom tempe. V prvej tretine boli domáci úspešní v presilových hrách, keď v priebehu jednej minúty zásluhou Kusovského a Baláža vsietili dva góly. V druhej časti zápasu sa k nim pridal Stantien a Žilina vyhrávala 3:0. V polovici zápasu pri vylúčení Drábeka a následne Jánoša mali hostia z Košíc početnú výhodu piati proti trom a tú využili na vsietenie prvého gólu. Žilinčania mali dobre príležitosti pri nájazde Havla a následne Tvrdoňa, ktorý netrafil takmer prázdnu bránku Lipovského, no potvrdilo sa nedáš- dostaneš a kapitán Košíc Bartoš v 38. min prestrelil domáceho Ottossona a bolo 2:3. Záverečná tretina vyšla výborne košickým hráčom. V 44. a 46. min vsietili dva góly a otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Keď Bartoš v 54. min pridal piaty gól bolo v podstate rozhodnuté a kapitán Košíc presne mieril aj v poslednej minúte do opustenej žilinskej bránky - 3:6.
Hlasy:
Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Vyšiel nám úvod zápasu, keď sme vyhrávali 3:0. Dobre sme strážili stredné pásmo a útočili. V druhej tretine sme sa pustili do korčuliarskeho súboja s vyspelejším súperom, ktorý naše chyby využil. V tretej tretine považujem za kľúčový moment vylúčenie opory nášho tímu D. Kusovského. Štyri góly za 20 minút je príliš veľa. Prehra mrzí, ale musíme ísť ďalej. "
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Úvod zápasu nám nevyšiel podľa našich predstáv. Upozorňoval som, že Žilinčania sú dobrí v hre pri početnej prevahe, ako to potvrdili aj v poslednom zápase v L. Mikuláši. V druhej tretine sa naša hra zlepšila. Boli sme nebezpečnejší v útoku. V poslednej tretine bola naša efektívnosť vysoká a napokon sme zvíťazili. Myslím si, že diváci videli pekný hokej. "

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 5. Kuľha (Pavlas, Uram), 16. Pavlas (Lažo, Kapuš), 18. Kuľha (Hujsa, Hruška), 24. Kuľha (Hujsa, Uram), 30. Kuľha (Uram, Hujsa), 45. Kapuš (Uram, Pavlas), 48. J. Kováčik (Lažo, Döme) - 17. Kollár (Čacho, V. Nemec), 29. Kóňa (S. Saliji), 32. Kóňa (Marek Haščák, Radulay), 52. Kútny (Bobček, Trochta), 58. Marek Haščák (Pardavý, Húževka)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Mášik, 8025 divákov
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Kapuš, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček, Kmeč
Trenčín: Hála (48. Pumáč) - Fatyka, Urban, Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Bobček - Pardavý, Húževka, Marek Haščák, - Čacho, Kollár, V. Nemec - Hanzal, Trochta, V. Kútny - Radulay, Kóňa, S. Saliji
Prvýkrát v sezóne vypredaná Samsung Arena videla zaujímavý zápas, 12 gólov a strelecký koncert domáceho útočníka Martina Kuľhu. Ten otvoril skóre v presilovke v 5. min, keď Hála jeho pokus od modrej za húštinou hráčov veľmi nevidel. Trenčania sa potom tlačili do útoku a snažili sa o vyrovnanie, nevyužili však ani 80-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Slovan mal hneď nato rovnakú, o tri sekundy kratšiu výhodu, ale tešil sa až po jej skončení. Kropáč sa výborne postavil pred Hálu a Pavlas od modrej trafil do siete - 2:0. Duklu vrátil do zápasu v 17. min nečakanou strelou z kruhov Andrej Kollár, ale o vyše minútu už bol rozdiel opäť dvojgólový - v oslabení unikol Hujsa a Kuľha na dvakrát dotlačil puk do siete. Kuľha svoj strelecký deň potvrdil v 24. min a potom aj v 30. min, keď ho ideálne našiel Uram. Domácemu krídelníkovi sa snažil sekundovať Kóňa, ktorý svoje zásahy rozdelil na obdobie po tretej a štvrtej gólovej radosti útočníka Slovana do 29. a 32. min. Trenčanov ešte viac nahlodali góly v tretej tretine (Kapuš a Kováčik) a za stavu 7:3 sa zdalo, že aktívne hrajúci Slovan bude mať zápas až do konca pod kontrolou. Kútneho teč Bobčekovej strely a Haščákov gól v presilovke však súboj ešte zdramatizovali. Hosťom sa však už nič na výsledku zmeniť nepodarilo a gól nepadol ani počas záverečnej 100 sekundovej powerplay hostí. Kuľha je prvým štvorgólovým strelcom od 4. februára 2007, keď Peter Trokan rozhodol o víťazstve Martina v Žiline 4:2.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Diváci videli zápas plný zvratov. Som spokojný s výsledkom. Pre nás na striedačke to bol tréning nervov. Začali sme dobre, v druhej tretine bolo cítiť poľavenie, dostali sme zbytočné góly. Divácky to bol zápas na úrovni. Páčilo sa mi, že Trenčín hral až do konca. Ďakujem chlapcom za to, že sme zápas dotiahli do víťazného záveru."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "V predcházdajúcom stretnutí sme nedali ani gól. Dnes nám na víťazstvo nestačilo ani päť. Bolo vidno, že domáci sú v pohode. Boli pohotovejší, presnejší. Verím, že naše mužstvo tento zápas otrasie v pozitívnom zmysle. Hálu sme nechceli striedať, keďže Fumač bol studený, napokon sme ho však stiahli. Nedá mi nespomenúť jedného fanúšika v domácom drese pri našej striedačke, ktorého kadencia nadávok je nedôstojná. Som zvyknutý na mnoho vecí, to čo si však človek vypočuje za dve hodiny už presahuje

HK VSR SR 20 - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Čaládi (Slovák, M. Bališ), 56. Beňa (Jančovič, Zukal), rozhodujúci samostatný nájazd Konečný - 25. B. Ihnačák (Škovira) 49. Šechný (Drotár)
Vylúčení: 5:15 na 2 min, navyše: Slaninák, Škovira (obaja Kežmarok) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Junek, Gašparík, 521 divákov
HK VSR SR 20: Hiadlovský - M. Bališ, Beňa, Kozák, J. Mikuš, Ďaloga, Zukal, Krajčík, Konečný - Čaládi, Marek Slovák, R. Smotrila - Jančovič, Češík, Havlíček - Suja, O. Ďuriš, M. Jurík - Molnár, O. Rusnák, Mertel
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Hrubý, Kall, Havličko - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, P. Gajdoš, B. Ihnačák - B. Fábry, Klein, Lemešani
Hostia začali náporom a už v 35. sekunde zahodil tutovku Kežmarčan Slovák. Prvú vážnejšiu šancu si hráči SR "20" vypracovali po chybnej rozohrávke Kežmarčanov v 7. min, keď si Slovák položil brankára Klempu, ale puk mu v poslednej chvíli skĺzol z hokejky. Reprezentanti sa ujali vedenia v 9. min počas presilovej hry po spolupráci Čaládiho so Slovákom a Bališom. Hneď nato neprekvapil Konečný pozorného Klempu. Slovenská dvadsiatka pokračovala vo svojom tlaku, ale neúspešne, keď dorážky Smotrilu a Čaládiho zneškodnil Klempa. V 16. min domáci brankár Hiadlovský chytil v oslabení samostatný nájazd Franka. V 22. min nepremenil Škovira trestné strieľanie po faule Smotrilu. O chvíľu neskôr zachytil Slovákovo vyhodenie puku z tretiny Škovira, prihral Ihnačákovi a ten nachytal brankára Hiadlovského na hruškách - 1:1. V poslednej minúte II. tretiny sa rútil na domáceho brankára Šechný, ale nebol úspešný. Desať sekúnd pred koncom druhej časti hry nevyužil veľkú šancu Smotrila. V 49. min unikla vo vlastnom oslabení dvojica Kežmarčanov Drotár - Šechný a druhý menovaný naklonil misky váh na stranu hostí. V 56. min prestrelil Beňa od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 2:2. V 4. min predĺženia mal obrovskú šancu domáci Konečný, ale Klempa si s jeho strelou poradil. Stretnutie rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých jedniným úspešným strelcom bol domáci hráč Rastislav Konečný.

HK Ardo Nitra - HKm Zvolen 3:4 po predlžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 14. M. Štefanka (Ľ. Kolník), 29. Gálik (Vozdecký, Sedlák), 48. Gálik (Vozdecký, Gašpar) - 20. L. Čierny (Kubenko, Juraško), 34. P. Frühauf (Lipiansky, J. Kopecký), 47. J. Čierny (Paciga), 65. Dlouhý (J. Kopecký, Klouda)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: G. Saliji (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Jankovič, 2624 divákov
Nitra: Konrád - R. Lukas, Sedlák, Šimka, Jass, Halász, Vojta, König - Dornič, M. Štefanka, Ľ. Kolník - Valach, J. Ručkay, H. Ručkay - G. Saliji, T. Chrenko, Berzinš - Gálik, Gašpar, Vozdecký
Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Paciga, Lipiansky, J. Čierny - Chovan, L. Jurík, Dubecň
Hostia nevyužili v úvodnej desaťminútovke dve presilové hry. Naopak, Nitrania skórovali hneď z prvej, keď najproduktívnejší hráč Štefanka zasunul v 14. min puk spoza bránky za chrbát Hudáčka. V 16. min mal sľubnú šancu domáci Vozdecký, no svoj nájazd na strelenie gólu nezužitkoval. Z protiútoku mohol vyrovnať Kubenko, ale Konrád ho skvele vychytal. V poslednej minúte prvej tretiny však nitriansky brankár inkasoval lacný gól, keď nezachytil puk po slabej strele Ladislava Čierneho. V 29. min išla Nitra opäť do vedenia v presilovej hre, keď na trestnej lavici sedeli hneď dvaja hráči Zvolena. Po Vozdeckého strele doklepol puk do siete Gálik - 2:1. Ďalší gól padol rovnako z presilovej hry, keď Krayzel vyrovnal zblízka strelou k žrdi na 2:2. V úvode tretej časti hry zostal Štefanka osamotený pred zvolenským brankárom, no neuspel. Hosťujúci Jozef Čierny však áno, keď v 47. min po prihrávke Pacigu prestrelil z medzikružia Konráda. O minútu neskôr bol stav opäť vyrovnaný, keď po Vozdeckého prihrávke presne namieril zblízka Gálik. V závere zápasu mali sľubné šance Nitrania Henrich Ručkay a Jass, no napokon sa tešili hostia, pretože v predĺžení rozhodol Zvolenčan Dlouhý.
Hlasy:
Ján Neliba (asistent trénera Nitry): "Je to pre nás smola, že nemáme ani bod. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ktoré sme mali premeniť, no nepodarilo sa to. Trochu nám chýbalo šťastie, nedá sa nič robiť."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Začali sme dobre v obrane, no inkasovali sme v oslabeniach, čo nás mohlo stáť všetky body. Napokon sme radi, že sa nám to podarilo otočiť a rozhodnúť v predĺžení."