13. júla 2008

Prvá prehra Sloveniek, nestačili na Kórejčanky

Slovenské hádzanárske reprezentantky našli na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) premožiteľa až vo svojom treťom vystúpení. Zverenky trénera Róberta Popluhára ...

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárske reprezentantky našli na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) premožiteľa až vo svojom treťom vystúpení. Zverenky trénera Róberta Popluhára podľahli v nedeľňajšom stretnutí v športovej hale na Pasienkoch Kórejskej republike 17:33 (9:23). Mladé Slovenky aj napriek tomu postúpili medzi osem najlepších tímov šampionátu, keď v tabuľke základnej B-skupiny obsadili so ziskom 4 bodov 2. miesto za Kórejčankami. "Súperky boli od prvej minúty jednoznačne lepšie, prevýšili nás po všetkých stránkach a zaslúžene zvíťazili. My sme sa zľakli, nezachytili sme úvod a po štvrťhodine sme prehrávali už o 10 gólov. Problémy sme mali najmä s rýchlosťou. S postupom zo skupiny som spokojný, ale čakal som, že dievčatá dnes viac zabojujú o výsledok. V ďalšej fáze šampionátu by sme radi uspeli aspoň v jednom zápase," povedal pre agentúru SITA kormidelník kadetiek SR R. Popluhár. V pondelok je na MS "18" voľný deň, v utorok a stredu čakajú na tím Slovenska zápasy s prvými dvoma družstvami z A-skupiny (Rusko a Dánsko). Výsledky - nedeľa: B-skupina (ŠH Pasienky): Slovensko - Kórejská republika 17:33 (9:23) Góly SR: Baloghová 4, Blažeková, Košíková a Michnová po 3, Puškášová 2, Szarková a Horňáková po 1, 500 divákov Tréner Sloveniek Róbert Popluhár si už po necelých troch minútach zobral oddychový čas, keďže na ukazovateli skóre svietil stav 0:4. Jeho zverenky prvýkrát skórovali v 4. min zásluhou Blažekovej (1:5). Vzrastom drobné Kórejčanky však naďalej dávali súperkám lekciu z rýchlosti a efektívnosti zakončenia. Náskok ázijského tímu narástol v prvom polčase najviac na 15 gólov (23:8). Domáce pred prestávkou skorigovali na 9:23. V druhom polčase sa gólostroj pribrzdil, hra sa vyrovnala, ale Kórejčanky si jednoznačné víťazstvo už nenechali vziať a napokon zvíťazili 33:17 (najvyšší rozdiel v zápase bol tiež šestnásťgólový). Katar - Tunisko sa hrá od 20.00 h. Tabuľka B-skupiny: 1. Kór. republika 3 3 0 0 136:61 6 2. Slovensko 3 2 0 1 105:63 4 ----------------------------------------------- 3. Tunisko 2 0 0 2 53:78 0 4. Katar 2 0 0 2 21:113 0 SITA