Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

Prvé zábery tragickej nehody natočil amatérDesivé zábery tragickej nehody poľského vládneho ...+VIDEOZdieľať
trosky lietadla Lietadlo typu Tupolev TU154M po havárii 300 až 400 metrov od pristávacej dráhy vojenského letiska Smolensk-Severnyj

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. apríla  -Desivé zábery tragickej nehody poľského vládneho špeciálu zachytil zrejme na svoju kameru ako prvý obyvateľ mesta Smolensk ešte predtým, než na miesto dorazili záchranné zložky. Pod prezývkou Underek potom poslal poľskému internetovému portálu alert24.pl link na video. Ako portál píše, ide pravdepodobne o prvé zábery havárie. Na amatérskej snímke je vidieť horiace časti TU-154M, ktoré boli roztrúsené po celom okolí.

Poľsko postihla tragédia v sobotu ráno. Vládny špeciál TU-154 sa zrútil počas pristávania na letisku Severnyj pri meste Smolensk na západe Ruska. Nehodu nikto neprežil. Prezident Lech Kaczyński bol na ceste do ruského mesta Katyň, kde sa mal zúčastniť na pietnej spomienke pri príležitosti 70. výročia masakry viac ako 22-tisíc dôstojníkov poľskej armády sovietskou NKVD. Spolu s hlavou štátu zahynula aj jeho manželka Maria. O život prišlo 96 ľudí, Poľsko stratilo prakticky celé armádne velenie i časť prezidentskej kancelárie. Medzi obeťami sú viacerí poprední predstavitelia verejného, politického a cirkevného života.


First minutes after the crash of the Polish President
Uploaded by Underek. - News videos from around the world.  


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Regionálne meny si v stredu polepšili
<< predchádzajúci článok
Kríza stále ovplyvňuje hospodárenie samospráv

Prvé zábery tragickej nehody natočil amatér - diskusné fórum čitateľov