Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2024

Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany, na jedno miesto vymenoval svoju príbuznúRuský vodca Vladimir Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany a na jedno z uvoľnených miest vymenoval svoju príbuznú Annu Civilovovú. Informuje o tom web Kyiv ...Zdieľať
vladimir putin 676x451 18.6.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany a na jedno z uvoľnených miest vymenoval svoju príbuznú Annu Civilovovú. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Civilovová, ktorá je dcérou Putinovho zosnulého bratranca, bude na ruskom ministerstve obrany zodpovedná za sociálnu a bytovú podporu vojakov. Je šéfkou ruskej uhoľnej ťažobnej spoločnosti JSC Kolmar Group a od roku 2022 sa na ňu vzťahujú sankcie britskej vlády.

Putin minulý mesiac vymenoval za nového ministra obrany Andreja Belousova, ktorý nahradil dlhodobého šéfa rezortu Sergeja Šojgua.

Šojgu bol terčom kritiky pre slabý výkon ruskej armády vo vojne na Ukrajine. V apríli zatkli Šojguovho námestníka Timura Ivanova na základe obvinení z prijatia úplatku. Ivanov, ktorý mal na starosti výstavbu vojenských zariadení, je odvtedy vo väzení.Zdroj: SITA.sk - Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany, na jedno miesto vymenoval svoju príbuznú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia Krištáľové krídlo prispeje na nákup zdravotných pomôcok pre deti v Spišskej Novej Vsi
<< predchádzajúci článok
Trenčianska univerzita získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu