Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. decembra 2019

Radúz je trpezlivý a oddaný. Pozor na jeho tvrdohlavosťIlustračná foto.Zdieľať
Ilustračná foto. Foto: TASR / Drahotín Šulla
 
Bratislava 9. decembra (TASR) - Mužské meno Radúz má slovanský pôvod a jeho význam je "radujúci sa", "radostný". S nositeľmi tohto mena sa stretávame u nás ojedinele a oslovujeme ich Radúzko, Rado, Radko.


Radúzovia, ktorí oslavujú meniny 10. decembra, sú trpezliví, šetrní a vo svojich činoch často zdržanliví. Neváhajú sa však osobne angažovať na verejných podujatiach, ak ide o prospešnú vec. Zvyčajne sa Radúzovia neusilujú súperiť so spolužiakmi, ale poctivo sa učia. Vo všeobecnosti ich priťahuje všetko, čo si vyžaduje nepretržité úsilie, napríklad v oblasti priemyslu.

Radúzovia sú oddaní, no prísni muži. Niekedy im chýba spontánnosť a intuícia. Ich tvrdohlavosť im môže narobiť nemalé problémy.

Zdravie majú dobré, hoci sa im môžu vyskytnúť problémy s trávením. Preto by sa mali vyhýbať mastným a prisladkým jedlám.

Ovplyvňuje ich planéta Mesiac. Ich šťastnými farbami sú biela a strieborná. Ochranné rastliny rumanček a jazmín, ochranné kamene nefrit a perla.

Z RADÚZOV poznáme najmä tých rozprávkových - jedného z romantickej rozprávky o RADÚZOVI A MAHULIENE od českého dramatika a prozaika Juliusa Zeyera. Napísal ju na motívy rozprávky o RADÚZOVI A ĽUDMILE od Pavla Dobšinského.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Na ISS dorazili zásoby z NASA, posádke poslali aj vianočné darčeky
<< predchádzajúci článok
Herec Ivan Letko oslavuje 85 rokov

Radúz je trpezlivý a oddaný. Pozor na jeho tvrdohlavosť - diskusné fórum čitateľov