11. novembra 2018

Reprezentant Stoch dvomi gólmi zariadil výhru Slavie nad Zlínom

Miroslav Stoch, archívna snímka.

Miroslav Stoch, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Praha 11. novembra (TASR) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch sa dvomi presnými zásahmi podieľal na víťazstve Slavie Praha 3:1 nad Zlínom v nedeľňajšom dueli 15. kola českej ligy. V tomto ročníku strelil v najvyššej súťaži už deväť gólov.

Dvadsaťdeväťročný krídelník za stavu 1:1 poslal v nadstavenom čase prvého polčasu domácich do vedenia strelou z priameho kopu, keď pravačkou zacielil cez rozostúpený múr presne k bližšej žrdi. Po prestávke upravil skóre na konečných 3:1 z pokutového kopu, ktorý odpískal hlavný rozhodca po tom, čo si Stochov krajan v drese Zlína Robert Matejov nešťastne spracoval loptu vo vlastnej šestnástke rukou.

"Zošívaní" sa na čele tabuľky odpútali od druhej Plzne na rozdiel dvoch bodov. Úradujúci majster Viktoria Plzeň totiž prvýkrát v tejto ligovej sezóne stratil doma body. V nedeľňajšom dueli iba remizoval s 1. FK Příbram 1:1. V drese Viktorie odohrali slovenskí stredopoliari Patrik Hrošovský a Roman Procházka celý zápas.

V ďalšom stretnutí Opava zvíťazila v sliezskom derby nad Baníkom Ostrava 2:1.

ČR - liga - 15. kolo:

SFC Opava - Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Góly: 35. Kayamba, 65. Smola – 84. Šašinka

FK Jablonec – Bohemians 1905 3:1 (1:1)

Góly: 63. a 79. Doležal, 10. Trávník (z 11 m) – 44. M. Hašek

/J. Považanec za domácich celý zápas, v 90. min. dostal ŽK/

FC Viktoria Plzeň – 1. FK Příbram 1:1 (1:1)

Góly: 32. Petržela – 19. Fantiš

/P. Hrošovský a R. Procházka (obaja Plzeň) odohrali celé stretnutie/

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 0:0

/M. Lalkovič (Olomouc) od 87. min/

Slavia Praha - FC Fastav Zlín 3:1 (2:1)

Góly: 45+1. a 47. Stoch (druhý z 11 m), 22. Frydrych – 17. Vyhnal

/M. Stoch odohral celý zápas, v 45.+1 a 47. min skóroval - R. Matejov celé stretnutie a v 35. min dostal ŽK/

F1: Hamilton vyhral VC Brazílie, pohár konštruktérov pre Mercedes
FUTBAL: CITY ZVÍŤAZILO V MANCHESTERSKOM DERBY NAD UNITED 3:1