Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2011

Republikán Cain tvrdí, že nikoho sexuálne neobťažovalAmerický republikán Herman Cain je pripravený bojovať proti obvineniam zo sexuálneho obťažovania a je odhodlaný pokračovať v kampani na získanie kandidatúry na prezidenta za Republikánsku stranu. ...Zdieľať
bez nazvu NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) - Americký republikán Herman Cain je pripravený bojovať proti obvineniam zo sexuálneho obťažovania a je odhodlaný pokračovať v kampani na získanie kandidatúry na prezidenta za Republikánsku stranu. Podnikateľa Caina obvinili zo sexuálneho obťažovania tri ženy, ako prvá v pondelok Sharon Bialeková na tlačovej konferencii.


Žena podrobne popísala, ako ju v roku 1997 obchytkával v aute, keď išli spolu na večeru. Bialeková vtedy požiadala Caina o pomoc, keď prišla o prácu v Národnej reštauračnej asociácii, ktorú viedol. Bialeková podľa jej právničky nemieni podať žalobu ani žiadať odškodné, chce len poukázať na morálnu skazenosť Caina.

Cain všetky obvinenia okamžite poprel ako vykonštruované a absolútne nepravdivé. Reagovať na ne mieni na utorňajšej tlačovej konferencii. Obvinenia by však mohli skomplikovať jeho prekvapujúci úspech v boji o získanie republikánskej nominácie.

Cain je tesným súperom bývalého republikánskeho guvernéra štátu Massachusetts Mitta Romneyho, ktorého mnohí tipujú za najpravdepodobnejšieho republikánskeho kandidáta. Podľa posledných prieskumov verejnej mienky je Cain len jedno percento za Romneym.

Cain, bývalý šéf spoločnosti Godfather's Pizza, zatiaľ nikdy nezastával volený post. Tvrdí, že sa chce stať prvým africko-americkým republikánskym prezidentským kandidátom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DSS v druhom pilieri spravujú majetok za takmer 4,5 mld. eur
<< predchádzajúci článok
Podľa Krajcera bez SaS nemôže vzniknúť stredopravá vláda