Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. apríla 2012

Republikán Romney dobehol v prieskumoch Baracka ObamuNajnádejnejší kandidát Republikánskej strany na post amerického prezidenta Mitt Romney dobehol v prieskumoch verejnej mienky súčasného prezidenta Baracka Obamu. Každý z nich by získal ...Zdieľať
mitt romney WASHINGTON 18. apríla (WEBNOVINY) - Najnádejnejší kandidát Republikánskej strany na post amerického prezidenta Mitt Romney dobehol v prieskumoch verejnej mienky súčasného prezidenta Baracka Obamu.


Každý z nich by získal 46 percent hlasov registrovaných voličov.

Vyplýva to z prieskumu denníka New York Times a televízie CBS, ktorý zverejnili v stredu. Minulý mesiac prieskum Obamovi prisúdil 47 percent hlasov, bývalému guvernérovi štátu Massachusetts o tri percentá menej.

Po odstúpení republikána Ricka Santoruma z volebnej kampane sa republikáni zjednotili v podpore pre Romneyho, ktorého v boji o zisk nominácie už nemá kto ohroziť.

Nomináciu Romneyho podporuje až 54 percent republikánskych voličov, čo je o 20 percent viac než v marci. Americké prezidentské voľby sa uskutočnia v prvý novembrový utorok.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf školstva poprel, že chce odobrať školám titul univerzita
<< predchádzajúci článok
Stanislav Jankovič možno pôjde na detektor lží

Republikán Romney dobehol v prieskumoch Baracka Obamu - diskusné fórum čitateľov