Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2007

Republikové predstavenstvo ĽS-HZDA chce za predsedu MečiaraRepublikové predstavenstvo Ľudovej strany-HZDS odporúča delegátom júnového snemu zvoliť za predsedu hnutia opäť Vladimíra Mečiara. Z 84 hlasujúcich boli proti tomuto odporúčaniu dvaja, ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 26. mája (WEBNOVINY) - Republikové predstavenstvo Ľudovej strany-HZDS odporúča delegátom júnového snemu zvoliť za predsedu hnutia opäť Vladimíra Mečiara. Z 84 hlasujúcich boli proti tomuto odporúčaniu dvaja, zdržali sa štyria členovia predstavenstva. Vladimír Mečiar na následnej tlačovej besede uviedol, že taký malý počet hlasov proti ho prekvapil. Hlasovanie predstavenstva podľa neho odzrkadľuje situáciu v jednotlivých krajoch.

Republikové predstavenstvo ĽS-HZDS sa dnes v Banskej Bystrici venovalo príprave júnového republikového snemu strany. Podľa Mečiara by sa na sneme nemali meniť stanovy hnutia, nebude sa teda meniť ani počet podpredsedov.

Predseda ĽS-HZDS informoval aj o tom, že republikové predstavenstvo dnes vzalo na vedomie podnet na priebeh trnavského krajského snemu. "Jeden z funkcionárov poslal pripomienky, ktoré súvisia s tým, že počet delegátov za Trnavu bol vyšší ako počet členov, že do funkcie podpredsedu bol zvolený nečlen strany, že odňali právo hovoriť zástupcovi centrály," uviedol Mečiar. Dodal, že rozhodcovská komisia by mala o platnosti záverov trnavského snemu rozhodnúť ešte do konania republikového snemu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia sa podľa vlády SR nenachádza v kríze
<< predchádzajúci článok
V Česku dominovala téma Ukrajiny, Kosova a rozširovania EÚ

Republikové predstavenstvo ĽS-HZDA chce za predsedu Mečiara - diskusné fórum čitateľov

Ako sa hlasovalo?27.5. 3:29:45