Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2019

Rezort obrany sa ohradzuje voči tvrdeniam o zákaze preletu vrtuľníkovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: OS SR
Bratislava 14. júna (TASR) – Ministerstvo obrany SR rešpektuje povolenie rezortu diplomacie na prelet vrtuľníkov USA. Ohradzuje sa voči medializovaným informáciám, že prelet zakázalo. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková s tým, že rozhodnutie bolo v gescii rezortu diplomacie.


„Ministerstvo obrany SR až dnes vo svojom oficiálnom stanovisku pre rezort zahraničných vecí uviedlo, že rešpektuje recipročné diplomatické povolenie, ktoré zodpovedá náležitostiam schváleným v uznesení vlády SR, v ktorom boli uvedené prelety schválené,“ spresňuje Capáková.

Nedorozumenie podľa rezortu obrany spôsobil omyl, keď zamestnanci ministerstva preposlali internú komunikáciu na ministerstvo diplomacie. „Ministerstvo obrany požiadalo rezort diplomacie o rešpektovanie stanovísk ministerstva obrany výhradne len na oficiálnej báze tak, aby sa zamedzilo prípadným nedorozumeniam,“ dodala Capáková. Táto chyba zamestnancov bude podľa Capákovej vyriešená disciplinárne v zmysle platnej legislatívy.

Podľa informácií Denníka N si americká armáda vyžiadala povolenie Ministerstva obrany SR na prelet nad slovenským územím a rutinné pristátie a natankovanie vojenských vrtuľníkov na piešťanskom letisku.

Ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že prelet bol povolený, avšak možnosť medzipristátia a natankovania bola odmietnutá. Hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková toto tvrdenie vo štvrtok (13. 6.) odmietla s tým, že rezort obrany podľa nej ešte o žiadosti nerozhodol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavskú hlavnú stanicu chcú zmodernizovať do roku 2030
<< predchádzajúci článok
V Brazílii sa začal generálny štrajk proti dôchodkovej reforme

Rezort obrany sa ohradzuje voči tvrdeniam o zákaze preletu vrtuľníkov - diskusné fórum čitateľov