Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2012

Rodinu Usámu bin Ládina vyhostia z PakistanuPakistanské orgány by mali už v najbližších hodinách vyhostiť z krajiny 12 členov rodiny bývalého vodcu extrémistickej siete al-Kájda Usámu bin Ládina, ktorého pred necelým rokom zlikvidovala ...Zdieľať
usama ISLAMABAD 17. apríla (WEBNOVINY) - Pakistanské orgány by mali už v najbližších hodinách vyhostiť z krajiny 12 členov rodiny bývalého vodcu extrémistickej siete al-Kájda Usámu bin Ládina, ktorého pred necelým rokom zlikvidovala americká armáda.


Ako informoval ich právny zástupca Muhammad Aamir, z Pakistanu by mali odletieť ešte v utorok večer alebo v stredu skoro ráno (miestneho času).

Všetky tri vdovy po bin Ládinovi, osem detí a jedno vnúča podľa neho pravdepodobne najskôr zamieria do Saudskej Arábie. Najmladšiu a údajne najobľúbenejšiu z manželiek Amal Abd al-Fattah, ktorá pochádza z Jemenu, by však mohli spolu s jej piatimi deťmi poslať do rodnej krajiny.

Aamirove slová tlačovej agentúre AFP potvrdil nemenovaný predstaviteľ pakistanskej spravodajskej služby, podľa ktorého rodinu deportujú "niekedy okolo polnoci", a to s najväčšou pravdepodobnosťou do Saudskej Arábie.

Celosvetovo hľadaný vodca al-Kájdy prežil posledné chvíle života v pakistanskom meste Abbottábád, kde ho počas tajnej operácie v máji minulý rok usmrtili americkí vojaci. Jeho manželky a deti zadržali pakistanské orgány.

Všetky tri vdovy a dve dcéry v marci odsúdili na niekoľko týždňov väzenia za nelegálny pobyt v krajine. Súd im taktiež udelil pokutu a rozhodol, že po odpykaní trestu budú vyhostené.

Zadržiavanie bin Ládinových manželiek vyvolalo podozrenie, že Pakistan chce zabrániť prezradeniu podrobností, ktoré by mohli potvrdiť dohady, že tamojšia vláda vedela o jeho pobyte v krajine.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indonal v liečbe mastopatií
<< predchádzajúci článok
Ivan Mikloš stiahol žalobu, premiér sa nemusí ospravedlniť

Rodinu Usámu bin Ládina vyhostia z Pakistanu - diskusné fórum čitateľov