Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. novembra 2012

Rolls-Royce získalo od SPP zákazku za takmer dva milióny eurSpoločnosť Rolls-Royce Power Engineering zabezpečí pre Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) rekonštrukciu riadiaceho systému na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch. Firma ...Zdieľať
spp BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Rolls-Royce Power Engineering zabezpečí pre Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) rekonštrukciu riadiaceho systému na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch.


Firma Rolls-Royce za to zinkasuje zhruba 1,6 mil. eur. "Predmetom zákazky je rekonštrukcia riadiaceho systému En-Tronic pre dve haly na kompresorovej stanici Veľké Kapušany s dodávkou realizačnej projektovej dokumentácie, opisu a návodu na obsluhu riadiaceho systému turbíny a s inštaláciou a oživením systému. Riadiaci systém, ktorý je súčasťou strojov, je zastaraný a vyžaduje rekonštrukciu,“ informovali plynárne vo vestníku verejného obstarávania.

SPP si firmu Rolls-Royce vybrala bez vyhlásenia verejného obstarávania. “Spoločnosť Rolls - Royce je výrobcom a dodávateľom turbíny, ktorá v roku 1998 bola nainštalovaná na stanici Veľké Kapušany. Dodávka riadiaceho systému od iného dodávateľa by mohla vyvolať dodatočné náklady pri prevádzke z hľadiska zabezpečenia bezpečnosti celého systému, ako aj z hľadiska požiadaviek na plnenie legislatívnych požiadaviek v budúcnosti na prevádzku daných turbín,“ zdôvodnil nevyhlásenie tendra SPP.

Firma Rolls-Royce patrí medzi popredných poskytovateľ napájacích systémov a služieb používaných na zemi, v mori a vo vzduchu. Rolls-Royce vyrába okrem iného široký rad turbín, ktoré slúžia v energetickom sektore Bulharska, Chorvátska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Rumunska a Slovenska.

Turbíny Rolls-Royce sú hlavným pohonom plynovodov z Ukrajiny do Nemecka. Spoločnosť zamestnáva viac ako 39 tisíc pracovníkov vo viac ako 50 štátoch.

Akcionármi Slovenského plynárenského priemyslu sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium spoločnosti E.ON Ruhrgas a GDF Suez (49 %). Predmetom činnosti SPP je obchod so zemným plynom a zabezpečovanie obslužných, podporných a servisných služieb.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbuch cisterny v Saudskej Arábii si vyžiadal 22 obetí
<< predchádzajúci článok
Na dušičky spomíname na tých, ktorí už nie sú medzi nami