Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2013

Ropa zlacnela, klesla aj cena zlataCeny ropy v stredu klesli. Podľa údajov americkej vlády totiž minulý týždeň zásoby ropy v USA výrazne vzrástli. Je to náznak toho, že v krajine najväčšieho svetového spotrebiteľa ropy je ponuka ...Zdieľať
ropa NEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) - Ceny ropy v stredu klesli. Podľa údajov americkej vlády totiž minulý týždeň zásoby ropy v USA výrazne vzrástli. Je to náznak toho, že v krajine najväčšieho svetového spotrebiteľa ropy je ponuka čierneho zlata dostatočná.


Podľa oficiálnych údajov stúpla produkcia ropy v USA minulý týždeň nad úroveň 7 mil. barelov ropy za deň. Stalo sa tak prvýkrát od roku 1993. Ceny februárových dodávok ľahkej americkej ropy zlacneli o 5 centov na 93,10 USD za barel. Ceny britskej ropy Brent oslabili o 18 centov na 111,76 USD za barel.

Ceny zlata v stredu klesli po tom, ako v utorok posilnili. Nálada na trhoch ostáva napätá, obchodníci naďalej pozorne sledujú situáciu okolo amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Viacerí jeho predstavitelia sa totiž podľa zápisnice z rokovania vyjadrili, že by súhlasili so spomalením alebo s úplným zastavením stimulov pre ekonomiku výrazne pred koncom roka 2013.

Pod utorkové posilnenie sa podpísali informácie o tom, že japonská centrálna banka (BOJ) zvažuje poskytnutie monetárnych stimulov.

Spotová cena zlata bola o 20:02 GMT na úrovni 1 656,20 USD za uncu, čo bolo o 0,1 % menej ako záverečná hodnota z utorka. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 6,70 USD na 1 655,50 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Majster manipulácie Gustáv Husák by oslávil storočnicu
<< predchádzajúci článok
Audítori vraj majú na svedomí krach banky v USA

Ropa zlacnela, klesla aj cena zlata - diskusné fórum čitateľov