Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. júna 2022

Rusi rozmiestňujú míny v Čiernom mori a blokujú tak ukrajinské prístavy v Odese a Očakive, tvrdia AmeričaniaSpojené štáty majú informácie, že čiernomorská flotila ruského námorníctva dostala rozkaz účinne blokovať ukrajinské prístavy Odesa a Očakiv. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ...Zdieľať
romania_ukraine_grain_exports_12638 51efdff2769541d6aae3baa4ec1ecbfb 676x451 24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty majú informácie, že čiernomorská flotila ruského námorníctva dostala rozkaz účinne blokovať ukrajinské prístavy Odesa a Očakiv. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na nemenovaného amerického predstaviteľa.


Podľa neho spravodajské služby majú indície, že ruské sily rozmiestňujú míny v Čiernom mori a už predtým zamínovali rieku Dnipro.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Môžeme potvrdiť, že napriek verejným tvrdeniam Ruska, že nezamínováva severozápadnú časť Čierneho mora, Rusko v skutočnosti rozmiestňuje míny v Čiernom mori neďaleko Očakiva,“ povedal americký predstaviteľ.

Pre ruskú blokádu ukrajinských prístavov nie je možné vyviezť 22 miliónov ton obilia. Ukrajina vytvorila dve cesty na vývoz obilia - cez Poľsko a Rumunsko. Rokuje tiež s pobaltskými štátmi.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi rozmiestňujú míny v Čiernom mori a blokujú tak ukrajinské prístavy v Odese a Očakive, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko chce podľa ukrajinskej rozviedky vtiahnuť Bielorusko do vojny, na mesto Mozyr majú dopadnúť rakety
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd USA zrušil právo na interrupciu, podľa prieskumov bola väčšina Američanov za jeho zachovanie