10. septembra 2018

Rusi v príprave uštedrili Čechom debakel

Na snímke sprava ruský stredopoliar Alexej Jonov a český útočník Stanislav Tecl v prípravnom futbalovom zápase Rusko - ČR v Rostove na Done 10. septembra 2018. Foto: TASR/AP
Bratislava 10. septembra (TASR) - Ruskí futbalisti zvíťazili v pondelňajšom prípravnom zápase v Rostove nad Donom nad Českom vysoko 5:1. Česi, ktorí sú súperom Slovenska v Lige národov 2018/2019, inkasovali tri góly už v prvej polhodine zápasu.

Domáci štvrťfinalista MS 2018 tak nadviazal na piatkovú výhru v LN v Turecku (2:1). Výber trénera Stanislava Čerčesova udrel prvýkrát už v 8. minúte, keď sa presadil Alexej Ionov. Ten využil zlé postavenie obrany hostí a chladnokrvne premenil nájazd. Po ďalšej pozičnej chybe obrany výberu Karla Jarolíma Anton Zabolotnyj zvýšil v 24. minúte na 2:0 a Ionov o päť minút bez problémov premenil pokutový kop za faul hostí v šestnástke. V druhom dejstve sa český výkon o trochu zlepšil a v 74. minúte znížil Tomáš Souček, ale Rusi v 79. minúte po rohu z hlavy Aleksandra Jerochina dosiahli ďalší gól. Klinec do českej rakvy zatĺkol v 83. minúte Dmitri Poloz.

Česi sa v LN predstavia na Slovensku 13. októbra, keď sa postavia v LN v Trnave mužstvu kouča Jána Kozáka. V 1. skupine B-divízie LN vo štvrtok 6. septembra prehrali doma s Ukrajinou 1:2, Slováci v nedeľu 9. septembra prehrali s Ukrajincami v Ľvove 0:1.