Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2012

Ruská špionáž v Spojených štátoch nasrdila MoskvuSpojené štáty odhalili sieť pašerákov vojenských technológií do Ruska, Moskva však trvá na tom, že ide o kriminálny prípad, a nie o špionáž. Americká federálna prokuratúra obvinila ...Zdieľať
raketa MOSKVA 4. októbra (WEBNOVINY) - Spojené štáty odhalili sieť pašerákov vojenských technológií do Ruska, Moskva však trvá na tom, že ide o kriminálny prípad, a nie o špionáž.


Americká federálna prokuratúra obvinila 11 členov skupiny z Texasu, ktorá údajne od roku 2008 dodávala mikroelektroniku ruským bezpečnostným silám.

Vyvážané súčiastky sa podľa žaloby dajú použiť na viaceré vojenské účely vrátane radarov a raketových riadiacich systémov.

Všetci obvinení sú ruskej národnosti, traja z nich sa podľa amerických úradov nachádzajú momentálne v Rusku.

"Obvinenia, ktoré nám americká strana ukázala, sú kriminálneho charakteru a nezahŕňajú špionáž," vyhlásil v reakcii námestník ruského ministerstva zahraničia Sergej Rjabkov.

Americké úrady podrobil kritike za to, že o zadržaní ruských občanov neinformovali ruské veľvyslanectvo v USA. Ambasáda sa podľa neho teraz snaží o stretnutie s obvinenými.

Jeden z hlavných obvinených je Alexander Fišenko narodený ešte v sovietskom Kazachstane, ktorý vlastní firmu Arc Electronics. Jej prostredníctvom podľa obžaloby vyvážal do Ruska bez licencie vyspelé technické komponenty.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitra má svoj prvý skatepark
<< predchádzajúci článok
Fámy o používaní kyanidu v banskom priemysle nie sú pravdivé