22. apríla 2006

Rybáriková vybojovala prvý bod, SR - Veľká Británia 1:0

Rozhodujúci zápas o postup z I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive začali slovenské tenistky úspešne. V úvodnej dvojhre súboja Slovensko - Veľká Británia Magdaléna ...

PLOVDIV 22. apríla (WN/SITA) - Rozhodujúci zápas o postup z I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive začali slovenské tenistky úspešne. V úvodnej dvojhre súboja Slovensko - Veľká Británia Magdaléna Rybáriková zdolala po výbornom výkone Elenu Baltachovú 7:5, 6:3 a získala pre Slovensko prvý bod. Iba 17-ročná Rybáriková nenašla premožiteľku ani vo štvrtej dvojhre na turnaji, hoci Britka jej bola dosiaľ najvyrovnanejšou súperkou. Na druhú dvojhru stretnutia Slovensko - Veľká Británia nastúpia jednotky oboch tímov Daniela Hantuchová a Anne Keothavongová.

Slovensko - Veľká Británia 1:0 po I. dvojhre
Magdaléna Rybáriková - Elena Baltachová 7:5, 6:3 za 85 minút

Súboj druhých hráčok priniesol tenis solídnej úrovne. Rybárikovej (287. vo WTA) chvíľu trvalo, kým sa dostala do zápasu. Hneď na úvod prehrala svoj servis a vzápätí súperka zvýšila na 2:0 a 3:1. Potom sa slovenská hráčka začala čoraz viac presadzovať svojím útočným štýlom, len podanie ju neposlúchalo podľa predstáv. Od stavu 2:3 z pohľadu Slovenky si súperky v nasledujúcich piatich gemoch vždy navzájom zobrali servis. Za stavu 5:5 slovenská tenistka odvrátila dva brejkbaly a podanie si konečne podržala. Následne pri servise 22-ročnej Britky (205. vo WTA) premenila hneď prvý setbal, keď súperka zahrala do siete. V II. sete vyšiel slovenskej hráčke výborne úvod. Rybáriková sa upokojila, výborne menila rytmus a ponúkala víťazné údery najmä z forhendu. Po čistej hre pri svojom podaní viedla už 3:0, ale súperka sa nevzdala. Hoci už mala problémy s dĺžkou úderov a mierne zaostávala aj fyzicky, nasledujúci dlhý gem pri svojom podaní (6 zhôd, 3 brejkbaly) napokon uhrala a znížila na 1:3. Potom si obe hráčky hladko vyhrali svoje podanie. Za stavu 4:2 Baltachová mala šancu ešte so zápasom niečo urobiť, dostala sa pri Rybárikovej servise k dvom brejkbalom, ale slovenská hráčka napokon zvýšila na 5:2. Zápas napokon dotiahla do víťazstva pri ďalším svojom podaní, keď Britka pri mečbale vyhodila loptu za základnú čiaru. Rybáriková vylepšila svoju bilanciu vo fedcupovom singli na 4:1, pričom všetky víťazstvá dosiahla teraz v Plovdive.

Magdaléna Rybáriková: "Na začiatku som bola nervózna a prehrala si servis. Neskôr sa to postupne zlepšovalo. Britka bola nepríjemná, niekedy až drzá, nemám rada také hráčky. Zlomový moment bol asi za stavu 5:5 v prvom sete, keď som si konečne podržala servis. Na začiatku druhého setu som sa už upokojila. Potom prišla ešte jedna ťažšia fáza v závere, ale zvládla som to. Bol to môj najťažší zápas tu v Plovdive a zároveň najdôležitejšie víťazstvo za Slovensko. Celkovo som tu odohrala veľmi dobré zápasy."