22. októbra 2010

Rypien za napadnutie so šesťzápasovým dištancom

Vedenie zámorskej hokejovej NHL udelilo útočníkovi Vancouveru Rickovi Rypienovi za napadnutie fanúšika šesťzápasový dištanc. ...

bez nazvu Útočník Vancouveru Canucks Rick Rypien

NEW YORK 22. októbra (WEBNOVINY, AP) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL udelilo útočníkovi Vancouveru Rickovi Rypienovi za napadnutie fanúšika šesťzápasový dištanc. Vedenie "kosatiek" navyše musí zaplatiť pokutu vo výške 25 tisíc dolárov. Rypien si neudržal nervy na uzde v utorňajšom zápase NHL medzi Minnesotou a Vancouverom (6:2).

Najprv sa v prvej tretine pobil s domácim Bradom Staubitzom, za čo dostal 5-minútový trest. V druhej tretine sa opäť dostal v 34. min do konfliktu so Staubitzom a "vyfasoval" 2+2+10 min. Druhý vyšší trest znamenal pre 26-ročného Kanaďana automaticky koniec v zápase. S rozbesneným Rypienom mal najprv plné ruky práce čiarový rozhodca a keď sa mu ho podarilo spacifikovať a odpratať z ľadovej plochy, tak center Canucks pri odchode ešte zaútočil na diváka stojaceho na tribúne v blízkosti tunela vedúceho do šatní, ktorý potleskom dával najavo spokojnosť s Rypienovým trestom.

Dvadsaťosemročný fanúšik Wild James Engquist si už hľadá právnika, aby Rypiena zažaloval za napadnutie. "Stál som hore a tlieskal som, keď na mňa vyskočil. Bol úplne mimo, vôbec sa neovládal. Povedal som mu: ´Správaj sa ako profesionál´, no on sa vôbec nestaral o môj komentár, zdrapil ma a takmer ma stiahol z tribúny," popisoval pre Star Tribune svoj odstrašujúci zážitok s Rypienom napadnutý Engquist a pokračoval: "Keby mňa neodtiahol môj brat a jeho jeden zo spoluhráčov, určite by ma stiahol cez zábradlie."

KHL: Tomáš Bulík podvodom Jugry už bez zmluvy