Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2010

Samovražedný útok v Kábule neprežilo vyše 20 ľudíAfganským hlavným mestom Kábul v utorok otriasol samovražedný bombový útok, ktorý po sebe zanechal vyše 20 mŕtvych civilistov. Tlačovú agentúru AFP o tom informoval hlavný lekár ...Zdieľať
afganistan Foto: SITA/AP

KÁBUL 18. mája (WEWBNOVINY) - Afganským hlavným mestom Kábul v utorok otriasol samovražedný bombový útok, ktorý po sebe zanechal vyše 20 mŕtvych civilistov. Tlačovú agentúru AFP o tom informoval hlavný lekár afganskej armády Ahmad Zia Jaftalí, podľa ktorého bude počet obetí "veľmi vysoký". Útočník odpálil vozidlo naložené výbušninou v blízkosti armádneho náborového strediska a nemocnice v západnej časti Kábulu.

Hovorca afganského ministerstva vnútra Zemaraj Bašárí uviedol, že terčom mali byť jednotky Medzinárodných síl pre podporu bezpečnosti (ISAF) pod velením Severoatlantickej aliancie. Hovorca povstaleckého hnutia Taliban Zabíhulláh Mudžáhid pre AFP telefonicky potvrdil, že samovražedný útok vykonal jeden z jeho bojovníkov.

Utorňajší výbuch bol prvým väčším útokom v Kábule od 26. februára, keď sa Taliban zameral na ubytovne, pričom zahynulo najmenej 16 ľudí vrátane viacerých cudzincov.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy a zlata v pondelok klesli
<< predchádzajúci článok
Situácia v Starej Ľubovni sa stabilizuje